Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Komunikacja

Konar spadł na sieć trakcyjną i zablokował tramwaje

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Google MapsUtrudnienia na Nowowiejskiej

W poniedziałek po godzinie 8 na sieć trakcyjną na Nowowiejskiej spadł konar. Na miejscu pracowali strażacy, którzy usuwali przeszkodę z torów. Dla tramwajów wyznaczono objazdy.

Pierwszą informację na temat utrudnień otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Potwierdził ją rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Wskazał, że po godzinie 8 na sieć trakcyjną, na wysokości Nowowiejskiej 26 spadł konar. Przed godziną 9 tramwajarze zdecydowali o wyłączeniu napięcia na nieprzejezdnym odcinku. - O godzinie 8.43 rozpoczęły się działania strażaków. Trzeba było wyłączyć napięcie na większym odcinku. Z tego, co mi przekazano, to większy konar, który strażacy wycinają. Dlatego to trochę czasu zajmuje. Szacujemy, że utrudnienia potrwają jeszcze od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i będziemy mogli przywrócić ruch - przekazał nam rzecznik po godzinie 9.

Po godzinie 10 Warszawski Transport Publiczny poinformował, że utrudnienia się zakończyły, ale mogą być jeszcze opóźnienia w kursowaniu tramwajów.

Objazdy tramwajów

Wcześniej WTP informował o objazdach. Jak podawał w komunikacie, z przyczyn technicznych wstrzymano kursowanie linii 14, 15, 36 na ciągu ulicy Nowowiejskiej od pl. Narutowicza do al. Niepodległości.

"Linie 14, 36 jadące w kierunku Banacha/pl. Narutowicza zostały skierowane do krańca Woronicza ulicami: al. Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska – Woronicza" - podano.

I dalej WTP poinformował: "Linia 15 jadąca w kierunku Marymont-Potok została skierowana na trasę objazdową ulicami: Grójecka – Towarowa – al. 'Solidarności' – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości".

Informowaliśmy także o aucie, które zablokowało torowisko:

Samochód zablokował przejazd tramwajomArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps