Wyświetlacze na każdym przystanku? Plany Zarządu Transportu Miejskiego

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZTMJakie plany rozbudowy systemu informacji?

Wyświetlacze czasu przyjazdu tramwajów w całym mieście, a do tego instalacja osobnych tablic, również dla autobusów. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o planach rozbudowy Systemu Informacji Pasażerskiej.

O jego działanie zapytał niedawno radny Śródmieścia Marcin Krawczak (Prawo i Sprawiedliwość). Zwrócił uwagę, że w ciągu ulicy Marszałkowskiej tablicy pokazującej, za ile przyjedzie tramwaj, nie ma na placu Zbawiciela.

Cel: każdy przystanek

Radny chciał się dowiedzieć, czy te braki będą uzupełniane, a także zapytał szerzej o rozwój systemu wyświetlaczy.

"Spółka Tramwaje Warszawskie zamierza docelowo wyposażyć w tablice informacyjne Systemu Informacji Pasażerskiej każdy przystanek tramwajowy w Warszawie" - zapewnił w odpowiedzi Andrzej Franków z ZTM.

Wyjaśnił również, że braki w wyświetlaczach wynikają z konieczności modernizacji konkretnego odcinka torów, włącznie z przystankami. "Na rozbudowę SIP o kolejne lokalizacje ma wpływ także zapewnienie wymaganej infrastruktury do montażu i zasilenia tablic" – tłumaczy dalej Franków.

W pierwszej kolejności nowe tablice mają powstać na Grochowskiej, tramwaju do Wilanowa i na Gocław, na Kasprzaka, a także na planowanych do modernizacji liniach.

Również autobusy

Jak dodaje Franków, ZTM chce, by tablice objęły oddzielnie przystanki autobusowe. Powstaje mapa priorytetowych lokalizacji. Wstępnie zarząd chce objąć systemem przystanki wzdłuż Alej Jerozolimskich czy Trasy Łazienkowskiej, na pętlach czy w sąsiedztwie stacji metra. ZTM pod uwagę bierze również przystanki obsługiwane przez największą liczbę autobusów. Urzędnicy pracują również nad odpowiednim algorytmem, który pozwoli wyświetlać czas przyjazdu pojazdów w czasie rzeczywistym.

Ostatnio informowaliśmy również o zakupie nowych tramwajów dla Warszawy:

Rekordowy zakup. Jest umowa na 213 tramwajów od Hyundaia

"To niezwykle ważne wydarzenie"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran

Źródło zdjęcia głównego: ZTM