Prace na torowiskach w kilku dzielnicach. W weekend autobusy i tramwaje pojadą inaczej

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozjazdy do wymiany
Rozjazdy do wymianytvnwarszawa.pl
wideo 2/2
tvnwarszawa.plRozjazdy do wymiany

Remont rozjazdów w alei Jana Pawła II, na rondzie "Radosława" i na Skierniewickiej. Budowa trasy tramwajowej do Winnicy i nowego odcinka ulicy Światowida. W związku z zaplanowanymi na weekend pracami, autobusy i tramwaje będą kierowane na objazdy.

Jak zapowiedział Warszawski Transport Publiczny, prace na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ulicy Stawki oraz po południowej stronie Ronda Zgrupowania AK "Radosław" potrwają przez 10 dni. Wyremontowany zostanie także przejazd przez tory na skrzyżowaniu z ulicą Dziką. Roboty zaplanowano od soboty 29 maja do wczesnych godzin rannych w poniedziałek, 7 czerwca.

Remont torowiska w alei Jana Pawła IIUM Warszawa

Objazdy dla tramwajów i autobusów

W tym czasie ruch tramwajów zostanie wyłączony w al. Jana Pawła II, od al. "Solidarności" do ronda Zgrupowania AK "Radosław". "Tramwaje linii 17 i 33 będą jeździły objazdem od al. Jana Pawła II aleją 'Solidarności' i Okopową do ronda Zgrupowania AK 'Radosław', a składy linii 35 pojadą ulicami gen. Andersa i Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 41. Zmienią się też trasy autobusów" - czytamy w komunikacie WTP.

Prace w alei Jana Pawła IIUM Warszawa

Pierwszy etap prac potrwa do końca kursowania linii nocnych z czwartku na piątek, z 3 na 4 czerwca. Trasę zmienią autobusy linii 157. W kierunku Gwiaździstej, od ulicy Smoczej pojadą Anielewicza i al. Jana Pawła II do ulicy Stawki, a w przeciwną stronę – gen. W. Andersa i M. Anielewicza.

Pasażerów będą woziły tramwaje i autobusy linii zastępczych, na trasach:

47: NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – W. Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – al. "Solidarności" – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC,

Z17: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – DW. CENTRALNY

Drugi etap budowy

Drugi etap potrwa od piątku 4 czerwca, do końca kursowania linii nocnych z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca. Zamknięta dla ruchu zostanie północno-wschodnia część skrzyżowania al. Jana Pawła II i Stawki.

"Autobusy linii 157 pojadą objazdem tylko w stronę pętli Szczęśliwice, od ulicy A. Mickiewicza ulicami gen. W. Andersa i M. Anielewicza do Smoczej. Zmieni się tu również trasa autobusów nocnych linii N12, N13, N46, N62 i N63. Na północ i wschód będą jeździły ulicą Stawki do Okopowej i na rondzie Zgrupowania AK 'Radosław' wrócą na swoje trasy" - wskazał WTP.

W komunikacie czytamy też, że podczas drugiego etapu prac, autobusy linii zastępczej Z17 pojadą w stronę Dworca Centralnego trasą: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – DW.CENTRALNY, a w przeciwną stronę: DW. CENTRALNY – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa – Z. Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA. Trasa tramwajowej linii zastępczej 47 nie zmieni się.

Prace przy torowisku na Skierniewickiej

W weekend tramwajarze będą kontynuowali remont torowiska na skrzyżowaniu Skierniewickiej z Siedmiogrodzką.

"Prace rozpoczną się w sobotę 29 maja i potrwają do godziny 4.00 w poniedziałek 31 maja. Tramwaje linii 10 pojadą w tym czasie al. Jana Pawła II i al. "Solidarności" do ulicy Wolskiej. Objazd dla autobusów linii 106 został wytyczony trasą: Płocka – M. Kasprzaka – Prosta – Towarowa" - czytamy.

Jak zaznacza WTP, podczas prac nie będą funkcjonowały przystanki: Metro Płocka 01, Muzeum Powstania Warszawskiego 01, Rogalińska 01, 02, 03 i 04, Norblin 03 i 04, Rondo Daszyńskiego 07 i 08, Karolkowa 03 i 04, Szpital Wolski 05 i 06, Siedmiogrodzka 01 i 02 oraz Rondo ONZ 08.

Tramwaj do Winnicy i ulica Światowida

W piątek 28 maja wieczorem zamknięte zostanie skrzyżowanie ulicy Światowida z Dzierzgońską. Objazdem pojadą autobusy linii 211, 516 i N13. Utrudnienia skończą się w niedzielę, około godziny 22.

Wymiana nawierzchni na ul. ŚwiatowidaUM Warszawa

"Jednocześnie trwa budowa trasy tramwajowej do Winnicy i nowego odcinka ulicy Światowida. W tym etapie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania ulicy Światowida z Dzierzgońską" - przestrzega WTP.

Autobusy pojadą trasami:

211: ŻERAŃ FSO – … – J. Mehoffera – H. Ordonówny – Odkryta – Sprawna – … – BUKÓW,

516: ŻERAŃ FSO – … – Nowodworska – Odkryta – H. Ordonówny – Światowida – NOWODWORY,

N13, w kursach ulicą Dzierzgońską: NOWODWORY – Światowida – H. Ordonówny – Odkryta – gen. M. Štefánika – Światowida – … – DW. CENTRALNY.

Organizacja ruchu na ŚwiatowidaUM Warszawa

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości