Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Komunikacja

Budują największą w Warszawie stację ładowania autobusów elektrycznych

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta WarszawyRuszyła budowa stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych

Rozpoczęła się budowa stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych na pętli Wilanów. Jak podkreśla stołeczny ratusz, będzie to największy tego typu obiekt w Warszawie. Stanie tam sześć ładowarek do autobusów obsługujących linie 116, 180 i E-2.

Jak informują urzędnicy, dzięki inwestycji w Wilanowie autobusy linii 116 i 180 będą pierwszymi w Warszawie, które mają możliwość doładowania baterii na obydwu krańcach. Sześć ładowarek będzie miało łączną moc prawie 2,5 megawata. Prace mają zakończyć się przed upływem wakacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

- To największa, ale niejedyna budowa stacji ładowania realizowana podczas tegorocznych wakacji. Już wkrótce powstanie trzecia dodatkowa ładowarka przy ulicy Konwiktorskiej, tempa nabierają też przygotowania do realizacji stacji przy ulicy Browarnej. Skorzystają z niej autobusy linii 106 - informuje rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Dodaje, że w tej chwili w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych jeździ 160 autobusów elektrycznych. - Mogą one korzystać z sieci ulicznych stacji szybkiego ładowania na pętlach: Spartańska, Konwiktorska, Szczęśliwice, Esperanto, Chomiczówka i Nowodwory - wylicza rzeczniczka i zaznacza, że elektrobusy mają też ładowarki pantografowe szybkiego ładowania w zajezdniach przy Woronicza, Ostrobramskiej, Stalowej i Włościańskiej. - Nocnemu uzupełnianiu energii służy 160 wtyczkowych ładowarek wolnego ładowania - uzupełnia.

Z komunikacji miejskiej zniknęły już strefy buforowe:

Wydzielone strefy w niektórych autobusachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy