Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Odwołane pociągi, skrócone trasy. Prace i utrudnienia na torach

  TVN Warszawa | Komunikacja

  Autor:
  dg/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  KMKoleje Mazowieckie

  Ze względu na naprawę jednego z torów oraz wymiany sieci trakcyjnej kolejarze zapowiedzieli utrudnienia w ruchu pociągów na trasie pomiędzy Warszawą Centralną a Wschodnią. Będą też zmiany na linii do Pruszkowa.

  Pierwsze utrudnienia w kursowaniu pojawią się pomiędzy 11 a 13 czerwca na odcinku Warszawa Centralna-Warszawa Wschodnia.

  "Utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią z uwagi na konieczność naprawy jednego z torów. Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, wybrane połączenia będą kursowały w skróconych lub zmienionych relacjach" - poinformowały Koleje Mazowieckie.

  Szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów są dostępne w tabelach rozkładu jazdy.

  Utrudnienia na trasie do Pruszkowa

  Z kolei od 14 czerwca do 26 lipca kolejarze będą wymieniać sieć trakcyjną na obu torach linii 447 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Część pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów.

  Od 14 czerwca do 5 lipca na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach) obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

  "Pasażerowie z biletami "kartonikowymi" ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.06. godz. 06.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować" - poinformowali w komunikacie przedstawiciele Kolei Mazowieckich.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o podpisanej umowie na modernizację Dworca Zachodniego:

  Tak ma wyglądać Dworzec Zachodni po modernizacji

  Autor:dg/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: KM