Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wagon tramwaju wypadł z torów na Ochocie. W akcji brały udział dźwigi i pojazd do holowania

TVN Warszawa | Komunikacja

Aktualizacja:
Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plTramwaj wypadł z torów na Grójeckiej

Jeden z wagonów tramwaju linii 25 wypadł z szyn na Grójeckiej. Usuwanie skutków awarii trwało ponad trzy godziny. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował nas rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, do zdarzenia doszło tuż po godzinie 8 na wysokości Ochteatru. - Tramwaj linii 25 jechał z centrum w stronę Banacha. Z szyn wyskoczył jeden wózek drugiego wagonu. Na miejsce pojechały służby techniczne Tramwajów Warszawskich - mówił i dodał, że skład trzeba będzie wstawić z powrotem na szyny za pomocą dźwigu.

Skosił bariery

- Tramwaj wypadając z torów skosił barierki, które przeleciały na szyny dla składów jadących w przeciwną stronę . Ruch jest więc zablokowany w dwóch kierunkach - opowiadał z kolei reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Tramwaje Warszawskie zadysponowały na miejsce dużo sił technicznych. Są dwa dźwigi, pojazd do holowania, pogotowie torowe i kilka zastępów technicznych - wymieniał.

Nasz reporter obserwował prace służb na miejscu: - Technicy zajęli się staranowanymi barierami i wykuwaniem ich z zabetonowania. Tramwaj wisi na dźwigu. Ma uszkodzony wózek, więc na razie nie jest zdolny do jazdy. Musi zostać doprowadzony do stanu, który pozwoli na jego odholowanie.

Ponad trzy godziny utrudnień

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego po godzinie 8 pojawił się komunikat o utrudnieniach w kursowaniu tramwajów linii 1, 7, 9, 14, 15 i 25. Na czas usuwania skutków awarii uruchomiono linię zastępczą.

Ruch tramwajów został wznowiony około godziny 11.30.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl