TVN Warszawa | Komunikacja

Trakt Królewski zmieni się w deptak w grudniowe weekendy i okresie świąteczno-noworocznym

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Świąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metra
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plŚwiąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metra

W najbliższy weekend oraz w kolejne weekendy grudnia, jak i przez blisko dwa tygodnie w okresie świąteczno-noworocznym, Trakt Królewski stanie się deptakiem. Zamknięte dla samochodów zostaną Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda de Gaulle’a do Miodowej, a autobusy miejskie pojadą objazdami.

Świąteczna iluminacja w tym roku ozdabia plac Zamkowy i Krakowskie Przedmieście. Główną atrakcją jest choinka, która 1 grudnia rozbłysła opodal Zamku Królewskiego. A kolejnymi "tramwaj konny" przy pomniku Mikołaja Kopernika, "figury szachowe" na skwerze ks. Jana Twardowskiego oraz "obrotowa karuzela", "altana dla zakochanych" i "kartka z życzeniami" na skwerze Hoovera. Świąteczny wystrój zyskają też 123 latarnie i 63 drzewa.

W najbliższy weekend mieszkańcy będą mogli zobaczyć całą rozświetloną iluminację po raz pierwszy. W tym czasie Trakt Królewski tradycyjnie stanie się deptakiem. Tak będzie od piątkowego do niedzielnego wieczora w kolejne weekendy: 3-5 grudnia, 10-12 grudnia, 17-19 grudnia. "Dodatkowo, w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 24 grudnia do 9 stycznia, Trakt Królewski przez cały ten czas będzie wyłączony z ruchu samochodowego i będzie pełnił rolę spacerową" - zaznaczył ratusz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trakt Królewski będzie deptakiemUM Warszawa

Zmiany w ruchu, autobusy na objazdach

Zamknięte dla samochodów zostaną Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Przejezdna będzie Świętokrzyska przez skrzyżowanie z Nowym Światem. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa, Królewska i Bednarska będą zakończone ślepo.

W tych dniach autobusy linii E-2 pojadą Alejami Jerozolimskimi i Marszałkowską. Autobusy linii 106 w kierunku pętli Młynów będą kursowały ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska, a w kierunku pętli Browarna pojadą trasą: plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska – Kopernika. Autobusy linii 111 od ronda de Gaulle’a zostaną skierowane na trasę: Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego. Autobusy linii: 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku pętli: Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska, Nowodwory, będą kursowały ulicami: Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska. Z kolei w kierunku pętli Wilanów, Spartańska, Natolin Płn. i plac Trzech Krzyży pojadą ulicami: Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – plac Trzech Krzyży.

Autobusy linii 128 i 175 w kierunku pętli Piłsudskiego, od ronda Dmowskiego pojadą ulicami: Marszałkowska – Królewska – plac Piłsudskiego i dalej swoimi  trasami. W kierunku pętli Szczęśliwice i Lotnisko Chopina będą kursowały ulicami: Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie. 178 w kierunku pętli Konwiktorska pojedzie ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska – plac Piłsudskiego – marsz. Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa. W kierunku pętli PKP Ursus i Skorosze poruszać się będzie ulicami: Senatorska – Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska – plac Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska.

Linia 302 od skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat pojedzie ulicami Świętokrzyska – Emilii Plater i dalej swoją trasą.

Rajd Barbórki na Karowej

Ratusz przypomniał, że w najbliższy weekend rozegrany zostanie też 59. Rajd Barbórka. W sobotę, 4 grudnia, na Karowej odbędzie się tradycyjne Kryterium Asów. "Na czas organizacji tego wydarzenia, od nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 grudnia, do nocy z soboty na niedzielę, z 4 na 5 grudnia, zamknięte dla ruchu będą ulice: Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do Dobrej), Furmańska, Browarna (od Karowej do Leszczyńskiej), Wiślana i Lipowa" - czytamy w komunikacie miasta.

W sobotę, 4 grudnia, autobusy linii 106 będą dojeżdżały Dobrą do przystanku Mariensztat 03. Stąd pojadą w kierunku Młynowa ulicami: Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości