TVN Warszawa | Komunikacja

Remont rozjazdów na placu Bankowym. Tramwaje zmienią trasy, Marszałkowską nie pojadą wcale

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta WarszawyOd poniedziałku remont rozjazdów tramwajowych na placu Bankowym (zdj. ilustracyjne)

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

"Tramwajarze w tym etapie wymienią rozjazdy po stronie tzw. błękitnego wieżowca. Wygrodzenie torów nie będzie ingerowało w jezdnię. Nie będzie jednak możliwe skorzystanie z przejścia dla pieszych przez tory w tym miejscu. Przejście przez jezdnię będzie nadal dostępne" - informuje stołeczny ratusz.

Jak podaje, w ciągu Andersa i na Świętojerskiej zostaną wyznaczone przystanki autobusowe dla komunikacji zastępczej. Po wschodniej stronie placu Inwalidów również znajdzie się tymczasowy przystanek a w jego rejonie zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się.

Utrudnienia potrwają do niedzieli, 25 lipca, włącznie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Tramwaje na objazdach

W tym etapie prac tramwaje nie będą przejeżdżały przez plac Bankowy ulicami Marszałkowską i Andersa. Przywrócony zostanie za to ruch, po wyremontowanych już torach, w alei "Solidarności" (i na moście Śląsko-Dąbrowskim).

Od poniedziałku 19 lipca zmienią się trasy tramwajów linii: 4, 14, 15, 23 i 36. Kursowanie składów linii 18 i 35 zostanie zawieszone. Na trasy wyjadą tramwaje linii zastępczej 75 i autobusy Z-4.

Linia tramwajowa nr 4 zostanie skierowana na objazd ulicami: plac Zbawiciela – Nowowiejska – aleja Niepodległości –Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II – Trasa W-Z – Targowa.

Tramwaje nr 14 z PKP Służewiec pojadą ulicami: Marynarska – Wołoska – Woronicza – Puławska.

Linie 15 i 36 ominą rejon prac, jadąc ulicami: Andersa – Stawki – aleja Jana Pawła II – Chałubińskiego – aleja Niepodległości – Nowowiejska.

Tramwaje linii 23 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich – Reymonta –Wólczyńską – Nocznickiego – metro Młociny.

Tramwajowa linia zastępcza 75 będzie kursowała na trasie: Żerań FSO – Jagiellońska –Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – aleja Jana Pawła II – Broniewskiego – Reymonta – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.,

Autobusy linii Z-4 w kierunku placu Inwalidów od metra Politechnika pojadą ulicami: Waryńskiego – Marszałkowską – Andersa – Świętojerską – Bonifraterską – Muranowską – Andersa –Mickiewicza. W przeciwnym kierunku z placu Inwalidów ulicami: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowską – Waryńskiego do stacji metra Politechnika.

Remont torowiska w rejonie placu BankowegoUrząd Miasta Warszawy

Informowaliśmy też o nowych tramwajach, które dotarły do Warszawy od koreańskiego dostawcy:

Nowe tramwaje dla Warszawy Tramwaje Warszawskie

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy