Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Komunikacja

Prace konserwacyjne na pętli autobusowej przy Centralnym. Pasażerów czekają weekendowe zmiany

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
mp
Źródło:
PAP
ZTMWeekendowe zmiany na pętli Dworzec Centralny

Mieszkańców i przyjeżdżających do stolicy czekają w weekend zmiany na pętli przy Dworcu Centralnym. Autobusy będą zaczynały i kończyły kursy na innych przystankach.

W weekend na pętli autobusowej Dworzec Centralny zaplanowano prace konserwacyjne. Czasowo po kolei będą zamykane perony - środkowy, zlokalizowany przy centrum handlowym Złote Tarasy oraz znajdujący się przy budynku dworca - poinformował Warszawski Transport Publiczny.

W sobotę od wczesnego poranka do godziny 14 niedostępny będzie peron środkowy, a tym samym przystanki Dw. Centralny 25 i 27. Autobusy, które się na nim zatrzymują, zmienią przystanki końcowe i początkowe.

Linia 131 razem z linią 507 skończą kurs na przystanku Dworzec Centralny 16 (na Emilii Plater, po stronie dworca Warszawa Śródmieście), natomiast wyruszą na trasę z przystanku Dworzec Centralny 11 (na Emilii Plater, po stronie centrum handlowego). Linie 501, 519 i 522 zatrzymają się na przystanku Dworzec Centralny 23 (przy peronie zlokalizowanym najbliżej wejścia do centrum handlowego). Linie 160 i 525 rozpoczną i zakończą kursy na przystanku Dworzec Centralny 21 (przy peronie zlokalizowanym najbliżej wejścia do centrum handlowego).

Z pętli zostanie wycofany autobus linii 901, który zatrzyma się na przystanku Emilii Plater 02 (na E. Plater na wysokości parku Świętokrzyskiego).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kolejne zmiany czekają od godziny 14 do końca kursowania linii dziennych. Zamknięty zostanie peron przy centrum handlowym i w związku z tym nieczynne będą przystanki Dworzec Centralny 21 i 23.

Autobusy linii 160 i 525 będą zatrzymywały się na przystanku Dworzec Centralny 25 (przy peronie środkowym). Zostaną utrzymane zmiany przystankowe dla autobusów linii 131 i 901.

W niedzielę od początku kursowania linii dziennych do godziny 14, nieczynny będzie peron najbliżej dworca i przystanek Dworzec Centralny 29. Autobusy linii 504 będą korzystały (wspólnie z pojazdami linii 525) z przystanku Dw. Centralny 21 (przy peronie znajdującym się przy centrum handlowym). Natomiast autobusy linii 901 nadal będą kończyły i zaczynały kursy na przystanku Emilii Plater 02, na wysokości parku Świętokrzyskiego.

Zmiany te nie dotyczą linii nocnych. W weekend autobusy nocne będą kursowały bez zmian.

Informowaliśmy też o nowych tramwajach hyundai w Warszawie:

Nowe tramwaje dla Warszawy Tramwaje Warszawskie

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM