"Słonecznym" ze stolicy nad morze. Popularny pociąg już w pierwszą sobotę wakacji

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Polacy zaciskają pasa. Co trzeci nie wyjedzie na wakacje
Polacy zaciskają pasa. Co trzeci nie wyjedzie na wakacjeTVN24
wideo 2/4
TVN24Polacy zaciskają pasa. Co trzeci nie wyjedzie na wakacje

Pociągi Kolei Mazowieckich "Słoneczny" wracają na szlak w sezonie wakacyjnym. Pierwszy kurs pojedzie ze stolicy nad morze w pierwszą sobotę wakacji, 24 czerwca. "Słoneczny" dojedzie do Ustki a "Słoneczny - BIS" do Gdyni.

"Słoneczny" będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez siedem dni w tygodniu. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy "Słoneczny – BIS" relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Ponad 100 tysięcy podróżnych w ubiegłym roku

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreślał na środowej konferencji, że wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów z wielu powodów. - Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem - mówił.

Potwierdzają to także liczby. - W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tysięcy podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie, może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy "Słonecznym" pojechało ponad 127 tysięcy osób – mówił z kolei Dariusz Grajda, członek zarządu spółki "Koleje Mazowieckie - KM".

Pociąg "Słoneczny"KM

Modyfikacje w rozkładzie przez prace na torach

Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, "Słoneczny" i "Słoneczny – BIS" rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września "Słoneczny" wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w około sześć godzin. Od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

"Słoneczny – BIS" w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w około cztery godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 złotych, a do Trójmiasta 60 złotych. Dodatkowo oferta na trasę Słupsk – Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk – Gdynia. Minimalna cena biletu według oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 złotych, a maksymalna dla całej relacji Gdynia – Ustka – 27 złotych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości