Nowe ekrany na ursynowskich stacjach metra

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Montaż ekranów SIP przy stacjach metra

Pasażerowie metra podróżujący ursynowskim odcinkiem pierwszej linii metra mogą już przed wejściem na peron sprawdzić, kiedy odjedzie pociąg. Właśnie kończą się prace przy montażu ekranów informacji pasażerskiej.

Jak zapewnia Metro Warszawskie, na razie nowe monitory pojawiły się na stacjach Kabaty, Natolin i Imielin, ale w najbliższych dniach zostaną zamontowane na pozostałych stacjach, aż do stacji Wilanowska.

W sumie w pojawi się 28 nowych ekranów informacji pasażerskiej. Będą wyświetlać informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Tego typu wyświetlacze, wiszące na antresolach, są już zamontowane na pozostałych stacjach linii M1, są też obecne na całej linii M2.

"Odporne na drgania"

"Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, są: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne" - wylicza Metro Warszawskie.

Sprzęt jest także kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca - firma Rail-Mil Computers, ma zakończyć realizację zamówienia do końca roku. Wcześniejsze prace obejmowały montaż okablowania i przygotowanie infrastruktury niezbędnej do podłączenia systemu monitorów. W ciągu najbliższych dni pasażerowie podróżujący linią M1 na wszystkich stacjach będą mogli wygodnie sprawdzić, kiedy odjedzie pociąg przed wejściem na peron.

Na tvnwarszawa.pl pokazywaliśmy również, jak wygląda nocne prace w tunelach metra:

Szlifowanie szyn w tunelach metraWarszawskie Metro

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie