Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Będą ułatwienia dla pasażerów metra. Ekrany na Ursynowie i Mokotowie

  TVN Warszawa | Komunikacja

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Metro warszawskie (zdjęcie ilustracyjne)Takie ekrany pojawią się również na ursynowskich stacjach

  Jeszcze w tym roku na południowych stacjach pierwszej linii metra, tuż przed wejściem na peron, zawisną tablice informujące o tym, za ile podjedzie podziemna kolejka. Pasażerowie zabiegali o to od kilku lat.

  Z Ursynowa do centrum można podjechać metrem, kasując bilet 20-minutowy - pod warunkiem że wejdzie się na peron chwilę przed przyjazdem kolejki. Jeżeli ucieknie nam sprzed nosa, to będziemy musieli czekać na kolejną i w 20 minut się nie wyrobimy. A to oznacza zakup kolejnego biletu.

  Dlatego mieszkańcy Ursynowa i radni zabiegali, aby przed wejściem na perony zostały zamontowane tablice informujące o tym, za ile pociąg podjedzie. Takie rozwiązanie wprowadzone jest na stacjach I linii od Młocin do przystanku Wierzbno oraz na całej II linii metra.

  Na Ursynowie ekrany miały pojawić się już w 2017 roku, ale zabrakło pieniędzy. Niedawno Metro Warszawskie poinformowało o rozstrzygnięciu przetargu na ich montaż.

  28 monitorów

  Ekrany mają zostać zainstalowane przy wejściach na perony, tuż przy bramkach biletowych. Pojawią się na wszystkich ursynowskich stacjach oraz dwóch mokotowskich: Służew i Wilanowska.

  Zwyciężyła oferta firmy Rail-Mil Computers Sp. z o.o.

  "Przetarg przewiduje instalację 28 nowych monitorów, wyświetlających informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu" – informuje Paweł Siedlecki z warszawskiego metra.

  Nowe panele informacyjne mają być przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania i wandaloodporne.

  "Wybrany w przetargu wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie w ciągu sześciu miesięcy od daty zawarcia umowy" – dodaje Siedlecki i zapewnia, że instalacja ekranów nie wpłynie na kursowanie podziemnej kolejki. Prace w części publicznej stacji metra oraz tunelu prowadzone będą w przerwie nocnej, w godzinach 1.00-4.00.

  Mieszkańcy Ursynowa zabiegali również o montaż nowych listw w metrze:

  Instalacja nowych listew Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

  Autor:kz/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Metro warszawskie