Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Nowe limity pasażerów w komunikacji miejskiej

  TVN Warszawa | Komunikacja

  Autor:
  kk/ran
  Źródło:
  PAP
  Konferencja premiera w sprawie kolejnego etapu znoszenia obostrzeńTVN24
  wideo 2/2
  TVN24Konferencja premiera w sprawie kolejnego etapu znoszenia obostrzeń

  Od poniedziałku zwiększy się limit pasażerów w komunikacji miejskiej. Nadal jednak trzeba będzie zasłaniać usta i nos podczas podróży. 

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Zmiany w komunikacji miejskiej są wynikiem wejścia w życie kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, od 1 czerwca podróżować będzie mogło tyle osób, ile wynosi 50 procent wszystkich miejsc - siedzących i stojących - w danym pojeździe. Połowa miejsc siedzących musi nadal pozostać wolna.

  Dla przykładu Warszawski Transportu Publiczny podał, że jeżeli pojemność autobusu 18-metrowego (czyli przegubowego) wynosi 150 pasażerów, z czego 108 to miejsca stojące a 42 siedzące, to po zwiększeniu limitu do tego samego autobusu będzie mogło wsiąść 75 osób. Pociąg metra zabierze około 750 pasażerów.

  Gdzie szukać informacji o liczbie pasażerów?

  Podobnie jak do tej pory, przy każdych drzwiach będzie informacja z podaną maksymalną liczbą osób, jaka może podróżować konkretnym pojazdem. Pierwsze drzwi pojazdów będą nadal zamknięte, a przednia część - jak do tej pory - oddzielona, aby zachować należyty odstęp od kabiny prowadzącego. Kierowcy na przystankach (także "na żądanie"), sami będą otwierać drzwi, a naciskanie guzika "stop" nie będzie konieczne.

  Nadal obowiązkowe będzie też zakrywanie ust i nosa podczas podróży. ZTM apeluje też, by wewnątrz pojazdów pamiętać o zachowywaniu dystansu i starać się planować podróż tak, by trwała jak najkrócej.

  W połowie maja po raz pierwszy poluzowano obostrzenia dotyczące limitów w komunikacji miejskiej. Wówczas mogło z niej korzystać tyle osób, ile wynosi 30 procent miejsc siedzących i stojących. Wcześniejsze przepisy pozwalały, by w autobusie, tramwaju czy pociągu metra przebywało jednocześnie tyle osób, ile stanowi połowa miejsc siedzących.

  KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

  Autor:kk/ran

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN

  Tagi:
  Raporty: