Od czwartku duże zmiany w rozkładach jazdy na linii otwockiej

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Prace na przystanku Warszawa Wawer
Prace na przystanku Warszawa Wawer
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plPrace na przystanku Warszawa Wawer

Kolejarze zapowiadają kolejne zmiany w rozkładach na linii otwockiej. Od 8 do 11 czerwca pociągi od Warszawy Wschodniej będą kursować do stacji Warszawa Wawer. Z Otwocka część składów dojedzie do stacji Warszawa Falenica. Zmiany dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Mazowieckich i Kolei Mazowieckich. Uruchomiona będzie także komunikacja zastępcza.

Wybrane pociągi będą jeździły wahadłowo do i ze stacji Warszawy Radość. Za część pociągów zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Koleje Mazowieckie poinformowały o wprowadzeniu wzajemnego honorowania biletów w autobusie linii 521 na odcinku Plac Zawiszy – PKP Falenica.

Od 8 do 10 czerwca, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały na trasie S1 Warszawa Wawer (Warszawa Wschodnia) – Pruszków, S10 Warszawa Wawer – Warszawa Wschodnia, S11 Otwock – Warszawa Radość.

Autobusy pojadą dwa razy częściej

"W tym czasie autobusy linii 521 pomiędzy Falenicą a Wiatraczną będą jeździły dwa razy częściej niż jest to w normalnym rozkładzie" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Wstrzymany zostanie także ruch pociągów Kolei Mazowieckich a na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będą jeździły autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM.

Na linii S1 z Pruszkowa do Wawra pojedzie 14 pociągów, a dwa pociągi skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia. W odwrotnej relacji, z Wawra do Pruszkowa pojedzie 12 pociągów, a trzy pociągi rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Pociągi co pół godziny

Pociągi SKM S10 pojadą na trasie Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Pomiędzy tymi stacjami pojedzie łącznie (linie S1 i S10) 36 pociągów w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

Na trasie Warszawa Radość – Otwock (S11) pojadą 34 pociągi w obu kierunkach, z częstotliwością co około 30 minut.

Od 12 czerwca rozpocznie się kolejny, etap modernizacji linii kolejowej łączącej Warszawę Wschodnią z Warszawą Wawrem. Modernizowane będą tory, przystanki Warszawa Gocławek i Warszawa Olszynka Grochowska oraz budowany nowy przystanek Warszawa Grochów. Kontynuowane będą prace na stacji Warszawa Wawer oraz przy budowie pięciu nowych przejść podziemnych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości