TVN Warszawa | Komunikacja

Nowy rozkład od niedzieli. Zmiany w Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolejach Mazowieckich

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Szybka Kolej MiejskaPociągi SKM

Warszawski Transport Publiczny przypomina, że w niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy kolei. W związku z tym będą zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

W niedzielę 12 grudnia na sieci zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Uwzględnia on kontynuację prac modernizacyjnych w rejonie stacji Warszawa Zachodnia, a także innych prac prowadzonych w różnych lokalizacjach Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego z przyległymi szlakami.

Co się zmieni w rozkładzie?

Zgodnie z informacjami przekazanymi na stronie WTP na linii S1 rozkład jazdy pozostaje zbliżony do obecnego. Należy liczyć się z doraźnymi zmianami związanymi z sytuacją na przebudowywanej stacji Warszawa Zachodnia. Rozpoczyna się modernizacja odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer, która wraz z postępem prac spowoduje ograniczenia w kursowaniu pociągów SKM i KM.

Również na linii S2, która pozostaje jedynym połączeniem kolejowym na warszawskie Lotnisko Chopina, rozkład jazdy ulegnie niewielkim zmianom.

Pociągami linii S3 od dnia 19 grudnia pasażerowie będą mogli znów dojechać do przystanku Warszawa Zachodnia (peron 9).

W związku z przebudową stacji Warszawa Zachodnia linia S9 nadal pozostaje zawieszona.

Koleje Mazowieckie utrzymują kursowanie wszystkich pociągów linii RL relacji Modlin – Warszawa Centralna.

Z uwagi na budowę tunelu w Zielonce ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka będzie odbywał się jednotorowo, co spowoduje zmniejszenie liczby pociągów KM na tym odcinku.

Z utrudnieniami należy się liczyć również w kursowaniu pociągów R7 w związku z pracami modernizacyjnymi odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer.

Wizyta premiera na placu budowy nowego Dworca Zachodniego
Wizyta premiera na placu budowy nowego Dworca Zachodniego TVN24

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Szybka Kolej Miejska

Pozostałe wiadomości