TVN Warszawa | Komunikacja

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany na trasach do Warszawy

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
tol/ran
Źródło:
PAP/tvn24bis.pl
TVN24Zmiany na kolei od 15 grudnia

W niedzielę, 15 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Pociągi powrócą na modernizowane trasy, pojawią się również nowe przystanki. Spora część zmian dotyczy linii biegnących do Warszawy.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) pociągi wrócą na modernizowane trasy Warszawa – Lublin, Kraków – Zakopane, Leszno – Głogów, Olsztyn – Działdowo.

W nowym rozkładzie pociągiem z Lublina przez Dęblin do Warszawy będziemy podróżować bez komunikacji zastępczej. Pociągi regionalne będą kursowały z Lublina przez Puławy do Dęblina. W Lublinie będzie również nowy przystanek Lublin Zachodni.

W weekend wdrożenia nowego rozkładu do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W niedzielę oraz w poniedziałek (15 i 16 grudnia) na jedenastu dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

PKP PLK informują też, że w okresie zimowym około 300 dworców nie będzie zamykanych na czas trwania nocnych przerw technicznych. W przypadku znacznego spadku temperatury oraz w sytuacjach nadzwyczajnych PKP SA może zdecydować o całodobowym otwarciu pozostałych dworców.

PKP Intercity

W nowym rozkładzie PKP Intercity do ponad 50 zwiększyła się liczba połączeń z i do Trójmiasta. Wliczając połączenia sezonowe, do 28 wzrasta też liczba połączeń między Trójmiastem a Warszawą - poinformowała spółka.

Nowym pociągiem w rozkładzie jazdy będzie EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia. W soboty będzie on kursował w kierunku Pomorza, a w niedziele w odwrotnej relacji, wracając na Podkarpacie. Warszawę i Gdynię połączy także nowy skład TLK Słowiniec, który kursować będzie od poniedziałku do piątku. Z Warszawy ma wyjeżdżać przed godz. 9, a z Gdyni przed godz. 17.

Podczas szczytów przewozowych jeździć ma nowy pociąg TLK Słupia relacji Łódź – Warszawa – Trójmiasto - Kołobrzeg, który ułatwi dojazd z Trójmiasta na Pomorze Środkowe. Trasę zmieni z kolei przejeżdżający przez Trójmiasto nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg, który będzie jeździł przez Warszawę, a pociąg TLK Małopolska od 15 grudnia zamiast do województwa podkarpackiego pojedzie z Gdyni do Zakopanego i Krynicy-Zdroju.

Więcej o zmianach w całej Polsce czytaj na tvn24bis.pl.

CZYTAJ TEŻ O PROPONOWANYCH ZMIANACH W KOMUNIKACJI PO OTWARCIU NOWYCH STACJI METRA:

Zmiany po uruchomieniu metra na Woli

Proponowane zmiany od kwietnia
Proponowane zmiany od kwietniaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: PAP/tvn24bis.pl

Autor:tol/ran

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości