269: nowa linia dowiezie do metra

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Otwarcie nowego odcinka drugiej linii metra na Bródnie
Otwarcie nowego odcinka drugiej linii metra na Bródnie
TVN24
TVN24Otwarcie nowego odcinka drugiej linii metra na Bródnie

Rusza nowa linia autobusowa numer 269. Pasażerowie dojadą nią z pętli Bródno - Podgrodzie na stację metra Bródno. Będzie funkcjonowała do czasu otwarcia przebudowywanego fragmentu Kondratowicza.

Od tygodnia pasażerowie mogą korzystać z trzech nowych stacji metra na Bródnie. Zapewniają one sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Kilka dni po ich otwarciu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty tras linii naziemnych. Tramwaje linii 25 nie kursują w weekendy, przybyło linii autobusowych, które umożliwiają szybki dojazd do metra, ale jednocześnie niektóre linie przestały kursować.

Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z zaproponowanych rozwiązań. "Funkcjonowanie nowego układu komunikacji miejskiej jest przez nas obserwowane, zbieramy wnioski od mieszkańców i na tej podstawie od środy dodajemy jeszcze jedną linię autobusową - 269. Autobusy dodatkowo ułatwią dojazd do metra w czasie, gdy nieprzejezdny jest odcinek ulicy Kondratowicza między Łabiszyńską a Malborską" - przekazał ZTM.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Trasa nowej linii autobusowej 269

Autobusy będą kursowały codziennie w godzinach szczytu co 10 minut, między szczytami co 15 minut, a w soboty i niedziele co 30 min. Autobusy linii 269 pojadą trasą: Bródno-Podgrodzie, Chodecka, Łojewska, Łabiszyńska, Kondratowicza, Metro Bródno.

W pierwszy kurs autobus linii 269 wyruszy w środę o godzinie 5.32 z przystanku Metro Bródno 11. Według rozkładu jazdy dojazd do pętli Bródno-Podgrodzie ma trwać siedem minut.

Autobusy 269 będą jeździły do czasu przywrócenia ruchu na ulicy Kondratowicza między Łabiszyńską a Malborską.

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości