Z Intercity do tramwaju lub metra na jednym bilecie

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Bilety PKP Intercity do grudnia będą honorowane w miejskim transporcie publicznym

Pasażerowie PKP Intercity mogą wykorzystać swój bilet kolejowy na wybranych liniach Warszawskiego Transportu Publicznego. Takie rozwiązanie ma ułatwić poruszanie się między dworcami Wschodnim, Centralnym i Gdańskim w czasie modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśnił, że oferta wiąże się z przebudową stacji Warszawa Zachodnia, która wymaga skierowania na trasy objazdowe części pociągów kursujących przez stolicę. W związku z tym pasażerowie mogą dojechać komunikacją miejską na konkretne dworce.

Jak podaje ZTM, bilety kolejowe (jednorazowe PKP Intercity, które są wydane na przejazd z przesiadką wymagającą od podróżnego przemieszczenia się pomiędzy dworcami w Warszawie) są honorowane w metrze i tramwajach na wybranych liniach:

M1: Centrum – Dworzec Gdański – Centrum, 15: Centrum – Dworzec Gdański – Centrum, 41: Dworzec Centralny – Dworzec Gdański – Dworzec Centralny, 28Dworzec Wschodni (Kijowska) – Dworzec Gdański – Dworzec Wschodni (Kijowska).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ważny godzinę od przyjazdu do Warszawy

"Podróż pojazdami WTP może trwać maksymalnie 60 minut od godziny przyjazdu do Warszawy pociągu wskazanego na bilecie. Do podróży metrem niezbędna jest bezpłatna wejściówka, która otwiera bramki podziemnej kolei" - wyjaśnia zasady korzystania z oferty ZTM.

Przypomina też, że wejściówki do metra można dostać w stacjonarnych punktach informacji pasażerskiej i w kasach biletowych PKP Intercity na dworcach kolejowych: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Gdańska lub w podajnikach w okolicy bramek w metrze. "W Warszawskim Transporcie Publicznym przewóz bagażu, roweru lub zwierząt nie wymaga dodatkowego biletu" - zaznacza ZTM.

W niedzielę rano z Warszawy Głównej odjechał pierwszy pociąg od 24 lat:

Pociąg przyjechał na stację Warszawa Główna
Pociąg przyjechał na stację Warszawa GłównaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości