TVN Warszawa | Komunikacja

Wypadek na stacji Politechnika. Metro nie kursowało na długim odcinku

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na stacji Politechnika

Na stacji metra Politechnika pasażerka dostała się na tory i została potrącona przez pociąg. Kobieta trafiła do szpitala. Pociągi metra nie kursowały na odcinku Wilanowska - plac Wilsona.

Jak przekazała młodszy aspirant Natalia de Laurans z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, do zdarzenia doszło około 13.35. - Pod kołami pociągu znalazła się kobieta w wieku około 35-40 lat. Została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do szpitala - przekazała policjantka.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń dodała z kolei, że utrudnienia mogą potrwać "dłuższą chwilę". - Pociągi kursują w pętlach: Kabaty - Wilanowska i Dworzec Gdański - Młociny - podała rzeczniczka. Innymi słowy na długim odcinku Wilanowska - Plac Wilsona metro nie jeździło. Ruch został wznowiony o godzinie 15.16.

Na czas utrudnień pojawiła się zastępcza linia autobusowa. "Na wyżej wymienionym odcinku zostaje uruchomiona linia zastępcza następującymi ulicami: plac Wilsona – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – Stefana Batorego – aleja Niepodległości – Metro Wilanowska" - czytamy na stronie wtp.waw.pl. Autobusy zatrzymują się na przystankach nad stacjami metra.

Informowaliśmy też o wypadku na budowie II linii metra na Bemowie:

Wypadek przy budowie stacji metra Bemowo
Wypadek przy budowie stacji metra BemowoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości