Sulejówek z jednym torem. SKM zawiesza kursy, Koleje Mazowieckie zmniejszają liczbę

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP
tvnwarszawa.plSKM Warszawa Szybka Kolej Miejska zdjęcie ilustracyjne

Utrudnienia związane z budową tunelu drogowego w Sulejówku. Do końca października ruch na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek będzie odbywał się po jednym torze. Kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej pomiędzy tymi stacjami zostanie wstrzymane, a część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, w zamian między stacjami Warszawa Rembertów i Sulejówek Miłosna będą jeździły autobusy miejskiej linii zastępczej ZS2. Połączą Rembertów z Wesołą i Sulejówkiem.

Komunikacja zastępcza

Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, a wybrane będą kursować z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za niektóre połączenia na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA).

ZTM zaznacza, że linia ZS2 będzie kursowała na trasie Rembertów - Akademia, al. "Montera", Cyrulików, Okuniewska, Sulejówek: Okuniewska, Ogińskiego, Kombatantów II Wojny Światowej, Poniatowskiego, Reymonta, Ogińskiego, Okuniewska, Szosowa, 3 Maja, Staszica, Bema, Kraszewskiego, Narutowicza, Sulejówek Miłosna Pomnik (powrót: Narutowicza, Bema, Staszica, 3 maja, Szosowa, Okuniewska, Ogińskiego, Kombatantów II Wojny Światowej, Poniatowskiego, Reymonta, Ogińskiego, Okuniewska).

W związku z tym, uruchomione zostaną przystanki: PKP Sulejówek 52 (obowiązujący w obu kierunkach), na ul. Kombatantów II Wojny Światowej za skrzyżowaniem z ul. Piastowską w kierunku wschodnim, Ogińskiego 51, w zatoce przystankowej na ul. Okuniewskiej za skrzyżowaniem z ul. Ogińskiego w kierunku Warszawy; Ogińskiego 52, w zatoce przystankowej na ul. Okuniewskiej za skrzyżowaniem z ul. Ogińskiego w kierunku Okuniewa; Ogińskiego 54, w zatoce przystankowej na ul. Ogińskiego za skrzyżowaniem z ul. Okuniewską w kierunku przystanku kolejowego PKP Sulejówek.

ZTM informuje też o wznowieniu funkcjonowania przystanków: PKP Wesoła 03, w zatoce przystankowej na ul. Okuniewskiej za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku WP w kierunku Rembertowa; PKP Wesoła 04, w zatoce przystankowej na ul. Okuniewskiej za skrzyżowaniem z ul. 1. Praskiego Pułku WP w kierunku Sulejówka; Rembertów-Akademia 04 na al. Chruściela przed rondem gen. Fieldorfa "Nila". "Przystanek obowiązuje jako krańcowy dla linii ZS2" - zaznaczył ZTM.

Autobusy

W związku z ograniczoną powierzchnią przystanek Sulejówek Miłosna-Pomnik nie będzie obowiązywał dla linii L47. Autobusy linii L47 będą kursować według tymczasowego rozkładu jazdy.

Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 15 min w szczycie komunikacyjnym oraz co pół godziny poza szczytem i w weekendy. Dodatkowo do obsługi linii 173, w wybranych kursach, zostaną skierowane autobusy przegubowe.

Dodatkowo za niektóre, odwołane lub skrócone pociągi na ulice wyjedzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Będzie się zatrzymywać na przystankach: Warszawa Wola Grzybowska - przy wyjściu z peronu obok parkingu w ciągu ul. Głowackiego, Sulejówek - przystanek ZTM PKP Sulejówek 01w ciągu ul. Żeromskiego, Sulejówek Miłosna - odjazd sprzed budynku dworca kolejowego.

Od 3 do 31 października bilety Kolei Mazowieckich będą dodatkowo honorowane w autobusach linii: 173 – na odcinku Wschodnia – Aleja Piłsudskiego (Sulejówek), 514 – na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów, ZS2 – na całej trasie przejazdu linii zastępczej

Informowaliśmy również o opóźnieniach przy przebudowie sieci pod Gagarina:

W związku z przełączaniem ciepłociągu mieszkańcy Mokotowa nie mają ogrzewania i ciepłej wody
W związku z przełączaniem ciepłociągu mieszkańcy Mokotowa nie mają ogrzewania i ciepłej wodyTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości