Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Aplikacja 19115 coraz bogatsza. Ale parkowania ciągle brakuje

TVN Warszawa

Urząd MiastaNowe opcje w 19 115

Aplikacja na telefony komórkowe Warszawa 19115 została rozbudowana. Wbrew zapowiedziom, wciąż oficjalnie nie da się za jej pomocą zgłosić nieprawidłowego parkowania.

Użytkownicy aplikacji Warszawa 19115 doczekali się właśnie dużej aktualizacji, zarówno w urządzeniach z system iOS, jak z Androidem.

Co nowego?

Teraz do zgłoszenia można dodać nie jedno, a nawet trzy zdjęcia. Z pierwszego z nich aplikacja sama pobierze lokalizację.

Możemy też zobaczyć na mapie, gdzie są zgłoszone w tej chwili problemy. Tu jednak jest spory niedosyt - widzimy tylko kategorię zdarzenia, a nie jego opis, nie można więc sprawdzić, czy ktoś nie zgłosił tego, co nam rzuciło się w oczy.

Nową funkcją są dodatkowe powiadomienie np. o wydarzeniach kulturalnych, z podziałem na dzielnice.

- Są też powiadomienia o sytuacjach nadzwyczajnych, żeby można było dowiedzieć się na przykład, że z jakiegoś powodu są utrudnienia - wyjaśnił tvnwarszawa.pl Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Parkowanie nie dość ważne

A jednak aplikacja pozostawia niedosyt. Wciąż nie ma bowiem kategorii, o którą upominało się wielu warszawiaków - nieprawidłowego parkowania (można je zgłosić tylko, jak "inne" zdarzenie, bez pewności, że Straż Miejska się nim zajmie). W rozmowie z jednym z naszych dziennikarzy Jarosław Jóźwiak mówił kilka miesięcy temu, że taka kategoria pojawi się w nowej wersji.

- Nowe funkcjonalności są na razie w fazie testów. Aplikacja ma być gotowa w pełni w ciągu 2-3 tygodni – odpowiada dziś Jóźwiak. I zapewnia, że wersja z parkowaniem jest w przygotowaniu.

OD REDAKCJI: Po naszej publikacji kategoria "drogi" została uzupełniona o pozycję "źle zaparkowane samochody".

ARCHIWALNA WYPOWIEDŹ PREZYDENT MIASTA O CENTRUM KONTAKTU Z MIESZKAŃCAMI:

ran/r

Hanna Gronkiewicz-Waltz o Centrum Kontaktu z Mieszkańcami
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl