Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Budują tunel w Międzylesiu. Zamknęli ul. Patriotów i Szpotańskiego

TVN Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plRozpoczął się kolejny etap budowy tunelu w Międzylesiu

W nocy z piątku na sobotę rozpoczął się kolejny etap budowy tunelu pod linią kolejową w Międzylesiu. Zamknięto fragment ulic Patriotów i Szpotańskiego w tym rejonie.

- Trwają prace, właśnie zrywany jest asfalt. Kierowcy w tym rejonie kierują się na objazdy, na razie nie ma utrudnień w tym rejonie. Zobaczymy, jak będzie w poniedziałek w godzinach szczytu - relacjonował w sobotę rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Prace przy budowie w obiektywie naszego reportera:

Rozpoczął się kolejny etap budowy tunelu pod linią kolejową w Międzylesiu
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Trwa budowa tunelu

Prace budowlane zlokalizowane są wschodniej stronie linii kolejowej i wymagają zamknięcia wschodniej części ulic Patriotów i Szpotańskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Żegańską. Trwa budowa 80-metrowego tunelu pod torami kolejowymi. Powstaną również dwa nowe ronda. Pierwsze na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej, drugie na Żegańskiej i Dworcowej. Rondo przy Pożaryskiego zostanie przebudowane.

Z powodu budowy tunelu i podziemnych przejść trzeba było wyciąć znajdujące się tam drzewa i rozebrać budynki. O pożegnaniu jednego z domów pisaliśmy w styczniu zeszłego roku.

Kierowcy na objazdach

Jak informuje urząd miasta kierowcy będą mogli skorzystać objazdu, który zostanie poprowadzony zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Kierowcy mogą na nią przejechać, korzystając z przejazdu przy stacji PKP Warszawa Radość lub PKP Warszawa Anin, gdzie w ubiegłym roku został uruchomiony tymczasowy przejazd na czas prac budowanych. Drogowcy zapowiadają, że ruch drogowy po nowej ulicy zostanie przywrócony w lipcu. Jednak w dalszym ciągu zamknięta jest ul. Żegańska, gdzie trwa budowa instalacji podziemnych, przebudowa krzyżowania z ul. Pożaryskiego, a także przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy Wawer. Możliwe, że już w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. Pożaryskiego do Dworcowej, natomiast w sierpniu przejezdny będzie odcinek od Dworcowej do Patriotów.

Budowa tunelu pod torami w Międzylesiu ma ułatwić życie mieszkańców Wawra, a przede wszystkim kierowcom, którzy na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej, Żegańskiej i Patriotów utykają w korkach.

Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r.

Dwie linie zmienią trasy

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego od soboty do odwołania linie 115 i 305 skierowane zostały na trasy objazdowe w obu kierunkach. Linia 115 od skrzyżowania ulic Szpotańskiego/IX Poprzeczna: IX Poprzeczna – Kajki (powrót: Kajki – VIII Poprzeczna – Szpotańskiego – IX Poprzeczna – Kajki) – Pożaryskiego – rondo Braci Skurów – Żegańska – al. Dzieci Polskich – MIĘDZYLESIE (postój na przystanku MIĘDZYLESIE 03);

Linia 305 (zostaje skierowana na trasę skróconą) STRUSIA – […] – Zwoleńska do tymczasowego krańca PKP MIĘDZYLESIE (postój na przystanku PKP MIĘDZYLESIE 04; powrót: zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu ulic Zwoleńska/Patriotów – Zwoleńska i dalej swoją trasą podstawową).

Na ul. Patriotów, na odcinku pomiędzy przystankami kolejowymi RADOŚĆ i MIĘDZYLESIE uruchomiona zostaje zastępcza linia autobusowa Z15, która kursować będzie na trasie: ALEKSANDRÓW – Podkowy – Złotej Jesieni – Zagórzańska – Techniczna – Hiacyntowa – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów (jezdnia wschodnia) – PKP MIĘDZYLESIE.

Honorowanie biletów

Zawiesza się funkcjonowanie zastępczego przystanku autobusowego PKP ANIN 54, zlokalizowanego na ul. Szpotańskiego przed skrzyżowaniem z ul. IX Poprzeczną.

Kursowanie linii autobusowych 115, 305 oraz Z15 będzie się odbywało na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Wprowadzone zostanie również honorowanie wszystkich biletów ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich pomiędzy stacją WARSZAWA FALENICA a przystankiem osobowym WARSZAWA GOCŁAWEK.

Dodatkowo przystankiem krańcowym linii 147 w rejonie DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ będzie przystanek 08.

Zobacz jak w styczniu zeszłego roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych informował o szczegółach prac:

Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez tory
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ło/b/kś