Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nad ranem prószył śnieg, dozorcy odśnieżali chodniki

TVN Warszawa

TVN24Zima w Warszawie

W środę nad ranem w Warszawie spadł śnieg. Porządni administratorzy domów odśnieżali chodniki i schody. To jednak nie koniec opadów w stolicy.

Jak informuje tvnmeteo.pl, Polska znajduje się pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji, w strefie wolno przemieszczającego się frontu atmosferycznego. Kraj pozostaje w masie powietrza polarnego, które od północy będzie wypierane przez zimne masy powietrza arktycznego. Mieszkańcom południowego-zachodu będzie towarzyszyć uczucie chłodu, pozostałej części kraju zimna. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Śnieg, i śnieg z deszczem

W Warszawie nad ranem poprószył śnieg. Biały puch pokrył chodniki, trawniki i samochody. Na ulice nie wyjechały jednak solarki. Za to odśnieżaniem zajęli się gospodarze budynków.

O 6.30 termometry pokazały 0 st. Celsjusza. W najcieplejszym momencie dnia będą dwie kreski na plusie.

Synoptycy zapowiadają opady śniegu, a po południu śniegu z deszczem (1-2 l/mkw.) Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

Idzie mróz

Na krótko Warszawa odpoczęła od mrozu. W czwartek temperatura spadnie do -3 st. Celsjusza, w piątek będzie jeden stopień chłodniej, a w weekend słupki rtęci pokażą -7 i -8 st. Celsjusza.

su