Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Pękła rura, woda zalała auta. Zmieniły się w bryły lodu

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plAwaria na Woli

"Pękła rura na ul. Tyszkiewicza tuż przy skrzyżowaniu z Żytnią na Woli. Cała ulica do Długosza w wodzie, będzie lodowisko" - napisała w czwartek na Kontakt 24 Ewa. Bez wody było 12 budynków mieszkalnych.

Jak informują w piątek wodociągowcy, awaria została usunięta w nocy. - Woda do lokali wróciła przed północą - zapewnia Marzena Wojewódzka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Samochody jak bryły lodu

Do awarii doszło w czwartek po południu w rejonie skrzyżowania Tyszkiewicza i Długosza. Z powodu uszkodzenia bez wody było 12 budynków mieszkalnych. Na miejscu był nasz reporter.

- Woda rozlała się na jezdnię. Zarówno na ulicy jak i chodniku jest ślisko, trzeba uważać na błoto pośniegowe - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Najbardziej ucierpiały samochody zaparkowane na chodniku. Woda lała się na nie pod dużym ciśnieniem, dlatego zmieniły się w bryły lodu.

Szukają uszkodzonej rury

Na miejscu były służby, które naprawiały usterkę. - Odcinamy dopływ wody i rozpoznajemy, który przewód wodociągowy uległ awarii, na miejsce jedzie także solarka - poinformował nas Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

- Prosimy kierowców o ostrożną jazdę w tym miejscu, ze względu na możliwe oblodzenia jezdni do czasu przyjazdu solarki - dodał.

ło/b