Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  W święta parkujemy za darmo

  TVN Warszawa

  zdm.waw.plW święta nie trzeba płacić za parkowanie

  Do końca tygodnia kierowcy nie będą musieli płacić za pozostawienie aut w strefie płatnego parkowania. Zgodnie z decyzją ratusza, od opłat wolny będzie także sylwester i Nowy Rok.

  Od wigilii do niedzieli, 27 grudnia, parkowanie w płatnej strefie jest dla wszystkich bezpłatne. Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, uiszczenie opłaty w tych dniach przeniesie ją na poniedziałek 28 grudnia od godz. 8.00.

  Kierowcy będą mogli zaoszczędzić także po świętach. Za parkowanie nie trzeba będzie płacić również 31 grudnia i 1 stycznia.

  Zmiany w komunikacji

  Ci, którzy zamiast z samochodu zdecydują się w najbliższych dniach na korzystanie z komunikacji miejskiej, powinni pamiętać o zmianach w rozkładach jazdy. Dotyczą one autobusów, tramwajów, metra i pociągów podmiejskich.

  CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI

  Do świąt miasto przygotowuje się już od początku grudnia. Na pl. Zamkowym stanęła 27-metrowa choinka, a świąteczne lampki rozświetliły Trakt Królewski:

  Świąteczna iluminacja rozświetliła stolicę
  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

  jk/ran