Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Pojechali gasić pożar, znaleźli pocisk artyleryjski

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plW spalonej altance znaleziono pocisk artyleryjski

Podczas gaszenia altanek przy Dworcu Wschodnim, strażacy znaleźli pocisk artyleryjski. Na miejscu pracowała policja, straż miejska oraz saperzy. Informację oraz zdjęcie pożaru dostaliśmy na Kontakt 24.

Przed godz. 15 strażacy dostali zgłoszenie o zadymieniu przy ul. Kijowskiej. Jak się okazało, paliły się tam dwie altanki w ogródkach działkowych.

- Na miejsce pojechały dwa zastępy straży, szybko uporały się z ogniem - relacjonował Nikodem Kiełbowicz z zespołu prasowego stołecznej PSP.

Pocisk w altance

To jednak nie był koniec tej akcji. - W trakcie przelewania i przeszukiwania pogorzeliska w jednej z altanek, strażacy natrafili na pocisk artyleryjski - poinformował Kiełbowicz.

Ostrożniej o znalezisku wypowiedział się Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji. - Znaleziono prawdopodobnie pocisk, jednak czekamy na saperów, żeby mogli ocenić, co tak naprawdę się tam znajduje - powiedział policjant.

- Po 16 na miejsce przyjechali saperzy, którzy zabezpieczyli i zabrali pocisk. Teraz będą sprawdzali skąd pochodzi - poinformował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Reporter dodał, że na miejscu nie są już prowadzone żadne działania. Ze względu na sytuację, tramwaje linii 7, 13, 28 kierowane były na objazdy.

Czytaj też na Kontakt 24

popi/sk