Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

W nocy przymrozki. Będzie ślisko i niebezpiecznie

TVN Warszawa


Po dniu pełnym śniegu, czekają nas nocne przymrozki. Ujemna temperatura może spowodować zamarzanie roztopionego śniegu na drogach. Od godz. 20.05 solarki znów pracują na ulicach, a policja apeluje o szczególną ostrożność.

- Dziś w nocy prawie wystąpią spadki temperatury poniżej zera, miejscami do -3 stopni a przy gruncie nawet do -5 stopni, co spowoduje zamarzanie na drogach roztopionego śniegu. Stworzy on warstwę lodu tzw. lodowicę – ostrzega Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo.

Na drogach będzie ślisko

Lodowicy należy spodziewać się przede wszystkim na wiaduktach i mostach, ponieważ tam wychłodzenie powierzchni postępuje najszybciej. - Ponadto widzialność na drogach będzie ograniczona lokalnie do 600 metrów przez padający śnieg lub deszcz ze śniegiem – zapowiada Raczyński.

O szczególną ostrożność apeluje policja. - Prosimy o dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Warto zdjąć nogę z gazu. Jeżeli nie mamy zimowych opon, należy przełożyć podróż lub przesiąść się do komunikacji miejskiej. Pamiętajmy o odśnieżeniu lusterek, tylnej szyby w aucie oraz o wymianie płynu do spryskiwaczy na zimowy - mówi Robert Opas z komendy stołecznej policji i dodaje, że przy trudnych warunkach atmosferycznych piesi są bardzo słabo widoczni. Zbyt szybka jazda może zakończyć się tragedią.

Solarki w akcji

- Obserwujemy warunki, śledzimy komunikaty meteorologiczne, mamy także swoje patrole na mieście. Zbliża się spadek temperatury. Jezdnie zabezpieczone są chlorkiem sodu, więc jesteśmy w miarę spokojni. Jednak cały czas trzeba być czujnym – informowała po godz. 18.00 Iwona Fryczyńska, rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta.

Sobota była pierwszym zimowym dniem w stolicy. O godz. 11.20 z baz wyruszyło 40 solarek, aby zabezpieczyć przed śliskością nawierzchnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych. O godz. 13.30 stołeczne ulice posypywało już 170 solarek. Ponownie ruszyły do akcji o godz. 19.00

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To ok. 40 procent wszystkich dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie Urzędów Dzielnic.

WIĘCEJ O POGODZIE CZYTAJ NA TVNMETEO.PL

bako