Burmistrzowie dostali premie. Z wyjątkiem jednego

TVN Warszawa

TVN24Piotr Guział

351 tys. zł. tysięcy złotych prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła na nagrody dla burmistrzów dzielnic – informuje "Życie Warszawy".

Średnio wypada po 5084 złotych na jednego burmistrza, lub wiceburmistrza.

Kto ile dokładnie dostał, na razie ratusz nie podaje. Być może wyliczenia urzędnicy podadzą kiedy w trybie informacji publicznej poprosi o nie radny.

Nie wszyscy dostali

Nie wszyscy członkowie zarządów dzielnic zostali docenieni przez prezydent miasta. Jako jedyny z burmistrzów premii nie dostał Piotr Guział(Nasz Ursynów) z Ursynowa. Podobnie jak dwóch, z jego czterech zastępców. Guział to burmistrz , który jest w permanentnym sporze z ratuszem i nie ma dobrych notowań u prezydent.

Jak wyjaśnia na łamach "ŻW" Jarosław Jóźwiak z Gabinetu Prezydenta Warszawy, nagrody były przyznawane m.in. na podstawie ankiet. Władze miasta pytały w nich burmistrzów i ich zastępców o: autorskie pomysły na pozyskanie dochodów dzielnic, ile uchwał zarządu zostało uchylonych przez nadzór w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ile skarg wpłynęło do urzędu, ile pieniędzy unijnych pozyskano czy ile udało się ściągnąć podatków.

Wyniki ankiety na szarym końcu stawiają Wesołą czy Rembertów. Najlepiej wypadło Śródmieście.

bf//ec