Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Czerwone – Stój, Zielone – Idź" na placu Konstytucji

  TVN Warszawa

  ZDMRusza kampania społeczna ZDM

  Miasteczko ruchu drogowego, pojazdy zabezpieczenia wypadków i straży pożarnej, pokaz pierwszej pomocy, symulatory zderzeń i dachowania. Do tego policyjne konkursy i egzaminy na kartę rowerową – to atrakcje pikniku który w czwartek odbędzie się na placu Konstytucji.

  Piknik Drogowy jest początkiem kampanii społecznej, którą Zarząd Dróg Miejskich chce promować bezpieczeństwo na drogach. Akcja "Czerwone - Stój, Zielone – Idź. To takie proste!" skierowana jest do pieszych. A statystyki nie są dla nich dobre. W 2011 roku na warszawskich drogach zginęło 56 pieszych. To 62% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Warszawie .

  Impreza startuje o godzinie 10. Poprowadzi ją Maciej Wisławski.

  10.00 – rozpoczęcie Pikniku na Placu Konstytucji, uruchomienie sceny od strony Green Cafe. Gry, konkursy, egzaminy na kartę rowerową. Możliwość przetestowania pojazdów, symulatorów. Uczestnicy pokazu pierwszej pomocy otrzymają karty życia.

  12.15 – pokaz ratownictwa drogowego

  13.00 – pokaz sprawności wozu bojowego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

  16.00 – zakończenie imprezy

  18.00 – przywrócenie miejsc parkingowych dla kierowców.

  Pinki utrudni życie kierowcom, którzy nie będą mieli do dyspozycji parkingu na placu Konstytucji i wzdłuż Marszałkowskiej, jednak jak zapewnia ZDM, jezdnie wokół placu będą przejezdne.

  wp//ec