Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Legia z Sevillą na Narodowym. Ratusz wydał zgodę

TVN Warszawa

Jerzy Kośnik/stadionnarodowy.orgStadion Narodowy

Stołeczny ratusz wydał zgodę na rozegranie meczu pomiędzy Legią Warszawa a FC Sevilla, który odbędzie się 17 kwietnia na Stadionie Narodowym. Bilety od kilku dni są już w sprzedaży.

- Dziś wpłynęły wszystkie odpowiednie dokumenty, więc mogliśmy wydać pozwolenie na rozegranie meczu – informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Już pod koniec marca na tvnwarszawa.pl informowaliśmy, że na Narodowym zagra najprawdopodobniej hiszpańska Sevilla. Przed tygodniem potwierdziła te informacje Daria Kulińska, rzeczniczka NCS, w komunikacie rozesłanym do mediów.

Ale zapytany o mecz z Sevillą Leszek Miklas, dyrektor sportowy Legii, zaznaczał, że ostatecznego porozumienia w tej sprawie jeszcze nie podpisano.

- Możemy już zapraszać kibiców na Stadion Narodowy. Udało się już dopracować wszystkie szczegóły – mówi nam Anna Czernijewska z Legii Warszawa.

NCS dostarczył też opinie policji i straży pożarnej, bez których ratusz nie mógł wydać wcześniej pozwolenia na mecz.

Bilety już w sprzedaży

Bilety na spotkanie, w cenie od 45 zł do 450 zł, są dostępne od 7 kwietnia. Dla rodzin dostępny ma być sektor rodzinny, dla nich oraz grup zorganizowanych, niepełnosprawnych, seniorów i kobiet przewidziane są zniżki.

Ceny biletów mogą odstraszyć część kibiców, tym bardziej, że nie wiadomo w jakim składzie do Warszawy przyjedzie zespół z Hiszpanii. Dzień wcześniej Sevilla gra ligowe spotkanie z Getafe. Także trener Legii zapowiedział, że ten mecz nie będzie jego priorytetem. Skorża dodał także, że wystawi graczy z Młodej Legii.

Początek meczu zaplanowano na godz. 18.00.

Słynny andaluzyjski klub

Sevilla jest jednym z najsłynniejszych hiszpańskich klubów. W latach 2006 i 2007 drużyna z Andaluzji sięgnęła po Puchar UEFA. Obecnie zajmuje 9. miejsce w Primera Division. Jej barw bronią m.in. Jesus Navas, Arouna Kone, Ivan Rakitić, Piotr Trochowski, Jose Antonio Reyes oraz Frederic Kanoute.

Bezbramkowy debiut

Na Stadionie Narodowym, który będzie główną polską areną mistrzostw Europy, do tej pory odbyło się jedno spotkanie. W meczu towarzyskim (odbył się 29 lutego) Polska zremisowała bezbramkowo z Portugalią. Wcześniej Ekstraklasa S.A. chciała tam zorganizować mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią i Wisłą Kraków, ale z powodów zastrzeżeń policji dotyczących łączności został on odwołany.

8 czerwca na Narodowym zaplanowano mecz otwarcia Euro 2012 Polska-Grecja.

par