Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

W hołdzie byłemu prezydentowi Tłumy przed pałacem

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plUroczystości na Krakowskim Przedmieściu

Dwa lata po katastrofie smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z kilkudziesiącioosobową delegacją polityków jego partii, wśród tysięcy zwolenników zebranych na Krakowskim Przedmieściu, uczcił pamięć 96 ofiar katastrofy lotniczej, w której zginął jego brat - Lech Kaczyński.

Wcześniej prezes PiS uczestniczył we mszy św. w kościele seminaryjnym, która zakończyła się tuż po godz. 9.00. Wtedy, wraz ze swoją delegacją oraz setkami osób, które pojawiły się w kościele i przed nim z biało-czerwonymi flagami i transparentami ruszył w kierunku Pałacu Prezydenckiego.

Minuta ciszy Tam pochód połączył się z grupą ponad tysiąca osób czekających od rana. To te osoby o godz. 8:41, równo dwa lata od momentu uderzenia samolotu w ziemię, uczciły pamięć ofiar wypadku pod Smoleńskiem minutą ciszy. Na ziemi palą się już znicze ułożone w symboliczny krzyż. Ludzie składają kwiaty.

Krzyż ze zniczy pod Pałacem Prezydenckim
TVN24

Lider PiS nie zabrał głosu przed Pałacem, pojechał na cmentarz powązkowski. Czytaj więcej na tvn24.pl.

2. rocznica W ciągu dnia w kilku miejscach Warszawy odbędą się kolejne uroczystości żałobne, a prezes PiS wróci pod pałac o 16:30, by przemawiać do zebranych, a wieczorem (od 19.00) będzie uczestniczył w Marszu Pamięci ofiar katastrofy. Cały program obchodów organizowanych przez władze państwowe oraz PiS znajdziesz tutaj Równocześnie we wtorek odbywają się oficjalne uroczystości państwowe upamiętniające 2. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

DRUGA ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ - czytaj raport tvn24.pl

Uroczystości na Krakowskim
TVN 24

adso/k/iga

Czytaj także na tvn24.pl adso/iga//mz