Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Stadion Narodowy: kłopoty z monitoringiem?

TVN Warszawa

Stadion Narodowy

Na Stadionie Narodowym mnożą się problemy. Policja informowała, że największym z nich jest brak łączności. Okazuje się, że nie tylko. Jak informuje "Puls Biznesu", poważne kłopoty są także z monitoringiem. NCS odpiera zarzuty dziennikarzy.

- Stadion Narodowy w Warszawie posiada wszelkie niezbędne, ustalone przepisami, zgody i pozwolenia, aby prowadzić działalność - zapewniał niedawno Rafał Kapler, były już prezes Narodowego Centrum Sportu.Tymczasem lista usterek i zastrzeżeń jest coraz dłuższa.

"Puls Biznesu" dotarł do protokołu z kontroli, jaką na stadionie przeprowadzili pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i stołecznej policji. Wynika z niego, że monitoring nie spełnia norm określonych w rozporządzeniu ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprezy masowej. Urządzenia rejestrujące obraz działają za wolno i nie obejmują całego obiektu – donosi "PB". Na tym nie koniec. Część kamer wciąż jest niedostępna, a inne zostały źle zamontowane i grożą wręcz oderwaniem.

Kłopoty ze stadionem

Wokół Stadionu Narodowego od dłuższego czasu piętrzą się kłopoty. Jego otwarcie było wielokrotnie przekładane. Ostatnio odwołano mecz o Superpuchar Polski. Według policji, najpoważniejszym problemem na Stadionie Narodowym jest brak łączności.

- Gdyby coś się stało w trakcie meczu, doszło do awantur czy zamieszek, to my będziemy obwinieni – tłumaczył negatywną opinię na temat bezpieczeństwa na stadionie Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

Pod znakiem zapytania stoi też kolejne z zaplanowanych na luty spotkań - reprezentacji Polski z Portugalią.

Tymczasem przed tygodniem Rafał Kapler, były już prezes NCS podał się do dymisji. Jego następcą został Robert Wojtaś, do niedawna wiceprezes zarządu.

NCS dementuje

- System monitoringu Stadionu Narodowego w Warszawie spełnia wszelkie wymogi określone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprezy masowej – poinformowała po południu Daria Kulińska, rzeczniczka NCS.

- NCS wypełniło już także dodatkowe wymagania dotyczące systemu urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk zainstalowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, przekazane przez Wojewodę Mazowieckiego w dniu 16 lutego br. w związku z decyzją o umieszczeniu stadionu w wykazie stadionów, obiektów i terenów, na których utrwalanie przebiegu imprez masowych za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk jest obowiązkowe. Zgodnie z zaleceniami zainstalowano m.in. wskazane w protokole dodatkowe kamery monitorujące teren wokół obiektu oraz zamontowano tabliczki informujące o prowadzeniu rejestracji obrazu podczas imprez masowych - czytamy w oświadczeniu, jakie Kulińska przesłała do mediów.

wp/par