Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Przebudowa S8 pod Warszawą. Drogowcy zapowiadają otwarcie

TVN Warszawa

GDDKiAS8 od Janek do Mszczonowa wkrótce otwarte w całości

W ciągu miesiąca chcemy otworzyć w pełnym przekroju odcinek drogi S8 od Janek do Mszczonowa - przekazał rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.

Jak przypomniał, prace prowadzone są jeszcze tylko na jednej nitce przebudowywanej drogi, druga jest już dostępna w całości dla kierowców.

- Na początku października powinny zakończyć się prace odbiorowe i liczymy, że w tym samym czasie uzyskamy pozwolenia na użytkowanie drogi - powiedział rzecznik Krynicki.

21,5 km drogi ekspresowej

Na odcinku od Janek do Mszczonowa (województwo mazowieckie) powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości około 21,5 kilometrów z węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, miejscami obsługi podróżnych i obwodem utrzymania drogi. W ramach prac zakończono już przebudowę dróg lokalnych w niezbędnym zakresie, budowę dróg dojazdowych dla obsługi terenów przyległych, budowę przejść dla zwierząt. Ponadto inwestycja objęła przebudowę urządzeń telekomunikacyjnych, energetycznych, gazowych i sanitarnych.

Inwestycja za 1,3 mld złotych

Wybudowano 12 wiaduktów, trzy mosty, sześć kładek dla pieszych, jedno przejście dla dużych zwierząt oraz przepusty z funkcją przejścia dla zwierząt.

Powstały także cztery węzły (Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów oraz Nadarzyn) oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (Krze, Żabia Wola, Przeszkoda, Urzut).

Koszt inwestycji to około 1,3 miliarda złotych.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zapowiedziach drogowców dotyczących otwarcia Południowej Obwodnicy Warszawy:

PAP/mp/ran

Postęp prac na budowie POW
TVN24