Szorowarka rusza do akcji nad ranem i w nocy

TVN Warszawa

ZOMSzorowarka na ulicach Warszawy

Niepozorna, ale skuteczna. Zachwala nietypowy pojazd Zarząd Oczyszczania Miasta. Chodzi o szorowarkę firmy pracującej na zlecenie ZOM.

Szorowarkę na stołecznych chodnikach zobaczymy od wiosny do jesieni. Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, pracuje ona "w reprezentacyjnych miejscach stolicy", między innymi na Krakowskim Przedmieściu i Świętokrzyskiej. Co robi nietypowe urządzenie? Czyści chodniki.

Tam działa szorowarka

Szorowarka czyści na mokro, a wszystkie zanieczyszczenia zabiera ze sobą. Jak opisuje ZOM, obrotowe szczotki szorują powierzchnię chodnika, a używana woda wraz z zebranymi zanieczyszczeniami jest wciągana do zbiornika w pojeździe.

Prace prowadzone są nocami i wczesnymi porankami, tak, aby zakończyły się przed porannym szczytem komunikacyjnym i nie przeszkadzały pieszym.

"Dokładne czyszczenie Krakowskiego Przedmieścia i Świętokrzyskiej zajmuje około tygodnia na każdej z tych ulic. Do posprzątania jest łącznie ok. 57 tysięcy metrów kwadratowych trotuarów" – wylicza Zarząd Oczyszczania Miasta.

Co sprząta ZOM?

Łącznie Zarząd Oczyszczania Miasta ma do posprzątania ponad trzy i pół miliona metrów kwadratowych terenów dla pieszych, w tym przystanków komunikacji miejskiej, przejść dla pieszych, kładek i schodów, dojść do metra oraz nieprzylegających do nieruchomości chodników wzdłuż głównych ulic krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

W poniedziałek nad Warszawą przeszła ulewa:

Zerwany dach przy ElbląskiejMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/8

kz/b