Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Z czworonogiem do urzędu? Wola zaprasza i zmienia regulamin

  TVN Warszawa

  TVN24/archiwumDo urzędu z psem

  Urząd Dzielnicy Wola pracuje nad zmianą w regulaminie. Cel? Umożliwić załatwianie spraw z psem u boku.

  Działania zapoczątkowała wolska radna Urszula Kęcik-Staniszewska, która wystosowała interpelację w tej sprawie.

  Na drzwiach zakaz

  - Sama od dawna mam psa, z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy - mówiła. - Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę przy okazji spaceru z psem.

  Obecnie to niemożliwe. Na drzwiach wejściowych widnieje zakaz wprowadzania czworonogów. - Dlatego zwróciłam się do zarządu dzielnicy z interpelacją w tej sprawie – wyjaśniła Kęcik-Staniszewska.

  "To bardzo ciekawa inicjatywa"

  Wniosek spotkał się z aprobatą ze strony urzędu.

  - Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu - mówił burmistrz Krzysztof Strzałkowski. I dodał, że znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu. - Musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów – zaznaczył.

  Poza zniesieniem zakazu, urząd Woli zatroszczy się o zapewnienie misek z wodą dla zwierząt. Staną one w różnych miejscach budynku położonego przy alei Solidarności 90.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o kolejnej fali upałów, co stanowi zagrożenie dla zwierząt pozostawionych w autach:

  Weterynarz Krzytszof Zdeb o wydobyciu psa z autaarchiwum TVN
  wideo 2/3

  ab/r