Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Interwencja w centrum handlowym. "Mężczyzna z ostrym narzędziem"

TVN Warszawa

Adrian Grycuk / wikipediaWola Park (zdj. ilustracyjne)

Interwencja w Wola Parku. - Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który ma ostre narzędzie i stwarza niebezpieczeństwo dla innych, został zatrzymany - podała policja.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jego czytelnik opisał, że do zdarzenia doszło około godziny 16.30.

"Pracownice krzyczały, żeby uciekać"

"Staliśmy w długiej kolejce w sklepie w galerii Wola Park w Warszawie, zobaczyliśmy, że drzwi zaplecza trzyma ochrona i ludzie zamknęli w środku faceta, który groził nożem" - napisał.

Jak dodał, mężczyzna próbował się wydostać, a ochrona z trudem utrzymywała drzwi. Według czytelnika, wcześniej "pracownice sklepu krzyczały, żeby wszystko zostawić i uciekać", a gdy "opuściły się drzwi sklepu" do środka weszli ochroniarze.

Miał "ostre narzędzie"

Ewa Szymańska-Sitkiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej potwierdziła, że wpłynęło zgłoszenie dotyczące "mężczyzny, który stwarza zagrożenie dla innych".

Według pierwszych informacji, miał ze sobą "ostre narzędzie".

Około godziny 18 Ewa Szymańska-Sitkiewicz powiedziała, że akcja się zakończyła. - Mężczyzna został zatrzymany. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do samookaleczenia - opisuje policjantka.

Jak dalej zaznacza policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchują świadków. - Zostaną również przeprowadzone badania na obecność we krwi alkoholu i środków odurzających - podaje Szymańska-Sitkiewicz.

Oświadczenie centrum

Wieczorem od agencji PR obsługującej Wola Park otrzymaliśmy oświadczenie centrum handlowego:

"24 listopada w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie Centrum Handlowego Wola Park zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież. Ze względu na agresywne zachowanie mężczyzny oraz podejrzenie, że posiada przy sobie nóż, został on zatrzymany w odizolowanym pomieszczeniu na terenie jednego ze sklepów. Ze względów bezpieczeństwa, Klienci sklepu zostali poproszeni o opuszczenie sklepu, który został tymczasowo zamknięty.

Działając w ramach obowiązujących procedur, obsługa i ochrona sklepu wezwała ochronę centrum oraz policję i służby ratownicze. Mężczyzna został zabrany przez policję, która prowadzi rutynowe czynności w tej sprawie.

Sprawne działanie obsługi sklepu, ochrony centrum oraz służb potwierdziło pełne bezpieczeństwo klientów Wola Parku. Centrum Handlowe funkcjonuje normalnie".

Pisaliśmy też o ataku nożownika przed centrum M1:

Doprowadzenie nożownikaTVN24
wideo 2/5

kz/b