Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Król Zygmunt też kibicuje

TVN Warszawa


Sześciometrowy szalik kibicowski zawisł we wtorek na pomniku króla Zygmunta III Wazy. Zawiesiła go wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Kaznowska, ubrana w koszulkę polskiej reprezentacji z numerem 9 na plecach, wsiadła do kosza podnośnika hydraulicznego na placu Zamkowym. Kiedy zegar na wieży Zamku Królewskiego wybijał 13, w towarzystwie pracowników Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg została wyniesiona na wysokość postumentu Zygmunta i zawiesiła szalik na królewskiej szyi.

Bardziej od wysokości boi się meczu

Wcześniej w rozmowie z dziennikarzami Kaznowska wyraziła nadzieję, że dzięki kibicowskiemu zaangażowaniu króla Polacy odniosą sportowy sukces. Zapytana, czy nie boi się wysokości, odpowiedziała: Bardziej boję się dzisiejszego meczu. Dodała, że byłaby zadowolona z remisu, ale – podobnie jak inni miejscy urzędnicy – stawia na wygraną Polaków 3:2.

PAP/kz