Wyścig z Białołęki do centrum: rower najszybszy, autobus ostatni

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plStart wyścigu

To był nietypowy pojedynek - stanęli do niego kierowcy różnych pojazdów oraz pasażer komunikacji miejskiej. Spotkali się na Białołęce i postanowili sprawdzić, kto będzie pierwszy w centrum.

"Nasz wyścig ma na celu pokazanie, jak wygląda sytuacja komunikacyjna na Zielonej Białołęce. Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę budowy metra, nowych ścieżek rowerowych, a także wyznaczenia buspasa na Trasie Toruńskiej" – zapowiedzieli w mediach społecznościowych swoją rywalizację organizatorzy wyścigu.

Innymi słowy chcieli pokazać, jak dojeżdża się codziennie z Białołęki do centrum.

Rower, skuter...

Na Skarbka z Gór, przy Berensona stawili się o godzinie 8 rano. Obok siebie znaleźli się kierowca samochodu, skutera, rowerzysta i pasażer komunikacji miejskiej. Chcieli sprawdzić jedną rzecz – komu podróż w godzinach szczytu zajmie najmniej czasu.

I ruszyli. Start zarejestrował reporter tvnwarszawa.pl. Meta była "ustawiona" przy wejściu do stacji metra Ratusz Arsenał. Tam również czekał nasz reporter. Jak zakończył się pojedynek?

Zwycięzcą okazał się rowerzysta, który pokonał trasę w 25 minut. Drugie miejsce zajął skuterzysta (26 minut). Trzeci był kierowca auta (37 minut).

Ostatnie miejsce zajął pasażer komunikacji, który potrzebował aż 40 minut.

Po wyścigu na placu Bankowym
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O ROWEROWYM MAJU:

Wiceprezydent Warszawy o popularności akcjiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/r