Wielka bójka na Mazowieckiej. Zginął złoty łańcuch wart 26 tysięcy

TVN Warszawa

Monitoring zarejestrował bójkę w centrumksp
wideo 2/2

Policjanci ze Śródmieścia poszukują uczestników bójki, do której doszło u zbiegu Mazowieckiej i Świętokrzyskiej. W trakcie zdarzenia skradziony został złoty łańcuszek warty około 26 tysięcy złotych. Funkcjonariusze publikują zdjęcia i apelują, aby osoby, które rozpoznają dane postacie, skontaktowały się z komendą przy Wilczej.

Awantura miała miejsce 19 listopada 2017 roku około godziny 2.35 na rogu Mazowieckiej i Świętokrzyskiej. W starciu uczestniczyło 11 mężczyzn, którym towarzyszyły trzy kobiety. "Między dwoma mężczyznami z dwóch oddzielnych grup doszło do wymiany słów. Nagle między kłócącymi się doszło do rękoczynów. Zaczęli się bić" - relacjonują w komunikacie policjanci ze Śródmieścia.

Złamany nos

Do bójki miał dołączyć kolejny napastnik. Według funkcjonariuszy miał około 180 centymetrów wzrostu i ubrany był w granatową kurtkę. Jednego z mężczyzn miał zaatakować od tyłu, zrywając mu z szyi złoty łańcuch. "W wyniku zadanych ciosów pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń twarzy m.in. w postaci złamania kości nosowej" - podaje policja.

Złoty łańcuch skradziony podczas bójki
ksp

Policja poszukuje tego mężczyzny, a ponadto szuka również dwóch innych osób biorących udział w pobiciu pokrzywdzonego.

"To mężczyzna mający około 170 cm wzrostu, blondyn ubrany w ciemne jeansy, białą koszule z kołnierzykiem i ciemną zimową kurtkę z kapturem obszytym futrem oraz mężczyzna mający około 180 cm wzrostu, bardzo krótko ostrzyżony, ubrany w ciemne jeansy oraz czarną kurtkę" - czytamy w komunikacie.

Nagranie monitoringu

Przebieg całego zdarzenia został zarejestrowany przez kamery monitoringu, na których widać sylwetki oraz twarze osób podejrzanych.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanych, aby zgłaszali się do policyjnego wydziału przy ulicy Wilczej 21 albo kontaktowali się telefonicznie, dzwoniąc na numer 22/ 60 391 30 lub 22/ 60 391 59.

kw/b