Ursus, Pruszków i Piastów dwie doby bez wody

TVN Warszawa

sxc.huMieszkańcy będą dobę bez wody

We wtorek i środę mieszkańcy Ursusa, Michałowic, Piastowa, Pruszkowa i okolic będą mieć problem z dostawą wody. Utrudnienia mają związek z remontem magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich. Służby zapowiadają postawienie beczkowozów.

"Od godziny 9. nastąpi znaczny spadek ciśnienia lub całkowity brak wody" - ostrzega w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Prace w dwóch miejscach

Prace mają być prowadzone w dwóch lokalizacjach: na odcinku od al. Obrońców Warszawy do Spisaka oraz od Żytniej do Reymonta. Na ich czas wodociąg będzie wyłączony z użytku.

Przywrócenie wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin.

"Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów" - przestrzega MPWiK. "Z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa" - czytamy dalej w komunikacie.

Tutaj staną beczkowozy

MPWiK zapewnia dostawienie beczkowozów w kilkunastu lokalizacjach.

I tak na terenie Pruszkowa staną na ulicy Emancypatek (róg Lalki), Antka (róg Placówki), Sienkiewicza 1d, Bolesława Prusa 35.

W Piastowie: na Łukasińskiego (przy AWAKU, na osiedlu Ogińskiego) oraz na Piłsudskiego 56. W Michałowicach beczkowozy będą podstawione przy Szkolnej 15 i na Mickiewicza (między Spacerową i 11 listopada).

Najwięcej beczkowozów stanie w Ursusie: u zbiegu Skoroszewskiej i Chełmońskiego, przy Wojciechowskiego 37, Magnackiej 3, Ryżowej 48 i Warszawskiej 59. Po jednym pojawi się też w miejscowości Reguły (na skrzyżowaniu Wiejskiej i Krótkiej) oraz Opacz Kolonia (na Centralnej, przy WKD).

MPWiK zapowiada też, że we wtorek około godziny 16. opublikują kolejny komunikat, w którym poinformuje o postępie prac.

Z dużą awarią wodociągów kilkanaście tygodni temu borykali się mieszkańcy Targówka:

Awaria na TargówkuMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw/b