Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Miejski rower znaleziony pod Mińskiem. Policja zatrzymała 69-latka

TVN Warszawa

kspMiejski rower znaleziony w Cegłowie

Warszawski rower miejski zajechał aż do Cegłowa, niewielkiej gminy położonej niedaleko Mińska Mazowieckiego. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 69-latka, który miał kupić jednoślad na jednym z bazarków. Mężczyzna przyznał się do paserstwa i usłyszał zarzuty.

Policjanci z komisariatu w Mrozach patrolowali cegłowskie ulice. Zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę. Nie byłoby w tym nic podejrzanego gdyby nie fakt, że jednoślad, na którym się poruszał nie był… typowym miejskim rowerem Veturilo. Takim, jaki można wypożyczyć wyłącznie w Warszawie, a Cegłów oddalony jest od stolicy o około… 45 kilometrów.

Rower od znajomego

"Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę do kontroli. Był to 67-letni mieszkaniec Cegłowa" - czytamy na stronie komendy stołecznej. Mężczyzna, jak dodają policjanci, tłumaczył się, że rower otrzymał od znajomego mieszkającego w Warszawie.

Policjanci skontaktowali się z operatorem rowerów. Wstępnie ustalono, że w nieznanych okolicznościach mógł on zaginąć właśnie na terenie stolicy. "Pozostało namierzenie mężczyzny, który miał dostarczyć rower do Cegłowa" - opisują funkcjonariusze.

Szybko ustalili warszawski adres, pod którym mieszkał poszukiwany przez nich 69-letni mężczyzna (znajomy rowerzysty z Cegłowa). Podejrzany o paserstwo trafił do komisariatu. Tam miał tłumaczyć się, że rower kupił na jednym z warszawskich bazarów.

Przyznał się do winy

"Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 69-latkowi zarzutu karnego polegającego na nabyciu przedmiotu, który mógł pochodzić z czynu zabronionego" - oświadczają policjanci.

Jak dodają, 69-latek przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał karze. "Rower przekazano już firmie, której jest własnością" - podsumowują funkcjonariusze.

A w Warszawie w tym roku rowery miejskie Veturilo wyjechały na ulice już po raz szósty. Nowa edycja wystartowała 1 marca. Zobacz jak wyglądała inauguracja:

Od 1 marca rusza VeturiloTVN24
wideo 2/3

kw