Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Mróz nie odpuszcza. W nocy było nawet minus 20 stopni

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plMróz w Warszawie nie odpuści

Czapka, szalik i rękawiczki to na ten weekend zestaw obowiązkowy dla każdego kto wychyli nos z domu. W Warszawie będzie słonecznie, ale bardzo zimno. W nocy temperatura spadła nawet do 20 kresek poniżej zera. Synoptycy ostrzegają, że w najbliższych godzinach mróz nie odpuści.

W środę do Warszawy zawitała zima z prawdziwego zdarzenia, a siarczysty mróz utrzyma się w stolicy jeszcze przez kilka dni.

Sobotni poranek był dotychczas najchłodniejszym tej zimy. Temperatura w Warszawie przy gruncie wynosiła nawet -21 st. C. W ciągu dnia będzie pogodnie i trochę cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie -10 st. C.

Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1018 hPa i zacznie spadać.

Nawet 20 stopni na minusie

W województwie mazowieckim od godz. 14 w piątek do godz. 11 w niedzielę obowiązuje pogodowy alert pierwszego stopnia wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na noc z piątku na sobotę na Mazowszu było od -20 do -15 st. C. Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od -14 do -8 st. C.

Kolejna fala mrozu czeka nas w nocy. Według meteorologa TVN Meteo w nocy z soboty na niedzielę temperatura może spaść do około -25 st. C, a niewykluczone, że odnotujemy taki sam mróz, jak w sobotę rano. Szczególnie muszą się z tym liczyć mieszkańcy wschodnich i południowych regionów. Na zachodzie powinien być już niewielki mróz.

Siarczyste mrozy
| TVN Meteo

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrożenie życia. W czasie, kiedy obowiązuje alert powinniśmy być ostrożni i śledzić komunikaty.

Jak przygotować się do mroźnej pogody? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi:

Jak przygotować się do zimy?
rcb.gov.pl

Nie przechodź obojętnie

Mroźna pogoda to czas szczególnie trudny dla bezdomnych. W piątek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej mrozów. To 51-letnie mężczyzna, który zamarzł w pustostanie przy ul. Wiatracznej 12.

W całym kraju do sobotniego poranka zamarzło 7 osób.

"Aby pomóc, wystarczy niezwłocznie powiadomić właściwe służby, w tym straż miejską. Numer alarmowy do straży miejskiej – 986" - apeluje urząd miasta.

Będzie jeszcze mroźniej
TVN24

kz/b