Posadzili krzewy przy Lanciego. Wkrótce rozkopią ten teren

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNasadzenia przy Lanciego

Sadzenie nowych roślin jest godne pochwały, gorzej, gdy dzieje się to na terenie, który wkrótce zamieni się w plac budowy obwodnicy. Taka sytuacja miała miejsce na Ursynowie. Urzędnicy twierdzą, że "to błąd wykonawcy", a rośliny ocaleją.

"Na ul. Lanciego sadzonych jest właśnie kilkanaście/kilkadziesiąt nowych drzewek. Chyba tylko po to, żeby za pół roku zostały wykarczowane podczas budowy POW" - zaalarmował na forum facebookowej grupy Obywatele Ursynowa Krzysztof.

Chodzi o odcinek ulicy, który niedługo ma zostać zajęty przez firmę Astaldi. Prawdopodobnie jeszcze w 2017 roku Włosi rozpoczną tu budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, która przebiegnie wzdłuż ulicy Płaskowickiej – między innymi właśnie na wysokości ulicy Lanciego.

"Błąd wykonawcy"

Nic dziwnego, że mieszkańców zdziwiło sadzenie roślin w miejscu, które wkrótce ma zostać rozkopane.

O wyjaśnienia poprosiliśmy urząd dzielnicy. Rzeczniczka podkreśla jednak, że nie chodzi o nasadzanie drzew tylko krzewów

- To błąd wykonawcy prac. Posadził je w miejscu, które koliduje z budową obwodnicy. Mowa 60 sztukach – zaznacza od razu Barbara Mąkosa-Stępkowska. – Jako urząd interweniowaliśmy i wykonawca przesadził je we właściwe miejsce przy ulicy Lanciego – dodaje.

Rzeczniczka podkreśla, że wzdłuż Lanciego przy Płaskowickiej są również krzewy posadzone w latach 2012-13. – One także zostaną przesadzone, ale w przyszłym roku – zapewnia Mąkosa-Stępkowska.

Ekspresówka w tunelu

Południowa Obwodnica Warszawy na terenie Ursynowa, na odcinku około 2,3 km, przebiegać będzie w tunelu, w śladzie ul. Płaskowickiej, pod al. KEN i linią metra. Firma Astaldi, wykonawca tego odcinka obwodnicy ma czas na jego ukończenie i oddanie do użytkowania do trzeciego kwartału 2020 roku.

Z kolei dzielnica planuje później stworzenie parku nad tunelem:

Wirtualny spacer nad tunelem POW
UD Ursynów

ran/b