Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Zarzuty dla wnuka zamordowanej kobiety. "Był już wcześniej karany"

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockZarzuty dla zatrzymanego w związku z morderstwem 81-latki (zdjęcie ilustracyjne)

Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura Łukaszowi L., którego podejrzewa o zabicie babci. Ciało 81-letniej kobiety znaleziono kilka dni temu w jednym z bielańskich mieszkań.

W ubiegłą środę po godzinie 14 policjanci otrzymali informację o ciele 81-letniej kobiety w jednym z mieszkań na Bielanach. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 27-latka. - Mężczyzna przebywa w policyjnej celi. W sprawie prowadzone jest śledztwo - mówiła nam wtedy oficer prasowa bielańskiej policji Kamila Szulc.

Jak z kolei w czwartek przekazała nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut. - Podejrzanemu Łukaszowi L. przedstawiony został zarzut między innymi zabójstwa w zamiarze bezpośrednim 81-letniej kobiety. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy - podała.

Prokurator wskazała również, że za zarzucony czyn podejrzanemu grozi kara od ośmiu lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie. - Mężczyzna w przeszłości był karany za czyn z artykułu 288 paragraf 1 Kodeksu karnego. Chodzi o uszkodzenie mienia - doprecyzowała Skrzyniarz.

Nieoficjalnie: miał zakaz zbliżania się do babci

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić jeszcze w ubiegłym tygodniu, 27-latek jest wnukiem zmarłej kobiety. Wcześniej pomiędzy nim a 81-latką dochodziło do konfliktów. Mężczyzna był zatrzymywany, miał również zakaz zbliżania się do babci.

Oficjalnie prokuratura tego nie komentuje. - Z uwagi na konieczność prawidłowego zabezpieczenia toku postępowania, na obecnym jego etapie Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie udziela szczegółowych informacji o sprawie - zaznaczyła prokurator Skrzyniarz.

W maju na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o zabójstwie 16-letniej Kornelii:

Zabójstwo 16-letniej Kornelii K.

Policja o zabójstwie KorneliiTVN24
wideo 2/3

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock