Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

W marcu wyszedł z więzienia, teraz jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
kz/ran
Źródło:
PAP
Shutterstock Sprawą zajmuje się policja

Jak podaje prokuratura, Gennadij S. wdał się w kłótnię ze swoją długoletnią partnerką, która oznajmiła, że chce się z nim rozejść. Mężczyzna miał zadać kobiecie kilka ciosów nożem. Teraz jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, podała w poniedziałek, że prowadzone jest śledztwo przeciwko Gennadijowi S.

- Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa w dniu 1 marca na warszawskich Bielanach – podała Skrzyniarz.

Kłótnia i zarzuty

Do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego. Jak podaje prokuratura, Gennadij S. wdał się w kłótnię ze swoją długoletnią partnerką, która oznajmiła, że chce się z nim rozejść. Według śledczych mężczyzna zadał kobiecie kilka ciosów nożem, a ostrze ugodziło pokrzywdzoną w pierś, mostek, przedramiona i bark. Z informacji prokuratury wynika, że 59-latek sam wezwał pomoc. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego i funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali Rosjanina.

- Ustalono, że podejrzany działał w warunkach multirecydywy, spędził w przeszłości kilkanaście lat w więzieniu. Nadto Gennadij S. usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru – poinformowała rzeczniczka prokuratury.

Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna w marcu ubiegłego roku opuścił zakład karny.

59-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, których treść objęta jest tajemnicą śledztwa. Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Informowaliśmy o wyroku w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze:

Wyrok w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze

Sąd uznaje Emila B. za winnegoTVN24
wideo 2/7

Autor:kz/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock