Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Bramka zamiast termometrów. Na Bielanach sprawdzą, czy petent ma gorączkę 

  TVN Warszawa | Bielany

  Autor:
  kz/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Bramka zmierzy temperaturę

  W wejściu do urzędu dzielnicy na Bielanach stanęła bramka mierząca temperaturę wchodzących do budynku. – Ustawiliśmy ją na próbę. Epidemia wciąż trwa, dlatego środki bezpieczeństwa wciąż powinny być utrzymane – twierdzi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy.

  Urządzenie wykrywa twarz osoby wchodzącej do urzędu i następnie odszukuje punkt o najwyższej temperaturze. - Pomiar trwa zaledwie jedną sekundę i daje wynik z dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza – mówi Mateusz Krupsiński z firmy Robotivo Group, która zgłosiła się do ratusza z propozycją przetestowania urządzenia.

  Jak zaznacza, bramka jest oparta o technologię termowizji. Przy prawidłowej temperaturze wyświetla kolor zielony, zaś przy podwyższonej – czerwony.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Testy

  - Obsługujemy setki mieszkańców dziennie i chcemy zapewnić bezpieczeństwo zarówno urzędnikom, jak i interesantom – mówi z kolei burmistrz Grzegorz Pietruczuk. I dodaje, że liczba osób zarażonych koronawirusem na Bielanach wzrosła. – Naprawdę nie ustawiliśmy tej bramki, by uprzykrzyć komukolwiek życie. Chodzi wyłącznie o bezpieczeństwo i zdrowie. Mieszkańców z podwyższoną temperaturą będziemy prosić o załatwianie spraw urzędowych w innych dniach. Apeluję do wszystkich, abyśmy dbali o siebie, ponieważ koronawirus wcale nie zniknął – kwituje Grzegorz Pietruczuk.

  Bramka ustawiona w urzędzie przy Żeromskiego 29 jest pierwszą w Polsce tego typu i będzie przez najbliższe tygodnie testowana.

  Koronawirus. Pytania i odpowiedzi

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: nie wolno nam zapominać o wszystkich pozostałych chorych
  wideo 2/35

  Autor:kz/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Bielany

  Tagi:
  Raporty: