Koronawirus w przedszkolu. Przez tydzień będzie zamknięte

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Horban: mamy wyścig między zakażeniami a między możliwością wyszczepianiaTVN24
wideo 2/3
TVN24Horban: mamy wyścig między zakażeniami a między możliwością wyszczepiania

Przedszkole numer 414 zawiesiło do końca tygodnia zajęcia stacjonarne. Powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednej z osób pracujących w placówce. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zawieszenie zajęć dotyczy Plastusiowego Przedszkola numer 414 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Hemara oraz jego filii przy Mochtyńskiej. - Przedszkole i filia są zamknięte od dziś do 25 stycznia – poinformowała w poniedziałek Karolina Gałecka, rzeczniczka urzędu miasta.

Komunikat w tej sprawie został również zamieszczony na stronie placówki. Dyrekcja placówki podała w nim, że zawieszenie zajęć zostało wprowadzone po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym z "uwagi na stwierdzony pozytywny wynik testu na COVID-19 u pracownika".

"Prosimy o obserwowanie dzieci"

"W związku z powyższym bardzo prosimy o obserwowanie dzieci. W przypadku pojawienia się u dziecka niepokojących objawów prosimy skontaktować się z lekarzem i przekazać informację, że w przedszkolu, do którego uczęszcza była osoba zakażona" – zaznaczono.

Dodano również, że niektóre osoby mogą zostać objęte obowiązkową kwarantanną, jednak w tej sprawie będzie się z nimi kontaktował bezpośrednio sanepid.

W poniedziałek resort zdrowia informował o 165 nowych infekcjach SARS-CoV-2 w Warszawie. To najniższy dobowy przyrost nowych zakażeń od października:

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: