Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Białołęka

Policja: miał w domu amfetaminę i marihuanę. 28-latek aresztowany

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 28-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego znaleźli narkotyki - amfetaminę i marihuanę. Sąd zastosował wobec mężczyzny miesięczny areszt.

Kryminalni z północnopraskiej komendy zajmujący się przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej skontrolowali mieszkanie 28-letniego mężczyzny na ulicy Namysłowskiej.

- W czasie przeszukania lokalu policjanci znaleźli worki foliowe z zawartością zbrylonej substancji koloru żółtego oraz suszem roślinnym. Dodatkowo zabezpieczyli też na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 3190 złotych - relacjonuje oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji VI Irmina Sulich.

Nawet do 10 lat więzienia

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. - Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że zbrylona substancja to ponad 800 gramów amfetaminy, a susz roślinny to ziele konopi innych niż włókniste o wadze ponad 70 gramów - precyzuje policjantka.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na miesiąc - dodaje Sulich i informuje, że za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Na tvnwarszawa.pl opisywaliśmy też akcję policji, która ujawniła narkotyki warte pół miliona złotych:

Akcja policji w TeresinieKSP

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP