Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Konopie na trawniku, a obok tabliczka: "Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów"

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
mp/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Konopie na trawniku

Strażnicy miejscy znaleźli na Bemowie łąkę porośniętą konopiami. - Zastanowienie budziły rozmiary bujnej kępy i intrygująca tabliczka o treści: "Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów" - napisali funkcjonariusze.

Jak przekazał Jerzy Jabraszko z zespołu prasowego stołecznej Straży Miejskiej, ponad pięciometrowa "rabata" porastała niewielki skrawek ziemi w willowej części Bemowa. Zauważył ją przechodzień, który zaalarmował funkcjonariuszy.

- Strażnicy nie są botanikami, jednak bez trudu rozpoznali roślinę, której hodowla jest w Polsce zabroniona albo wymaga specjalnego zezwolenia. Teoretycznie roślina mogła pojawić się w tym miejscu samoistnie. Zastanowienie budziły jednak rozmiary bujnej kępy - zwrócił uwagę Jabraszko.

"Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów"

Dodał, że strażników zaciekawiła też postawiona obok roślin zielona tabliczka z napisem: "Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów".

Sprawa została przekazana do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bemowo, który usunie rośliny. 

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniu mężczyzny, który ukrywał narkotyki warte prawie pół miliona złotych:

Akcja policji w TeresinieKSP

Autor:mp/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska