Studentka WAT zakażona koronawirusem. 361 osób objętych kwarantanną

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Mariusz Kamiński o kontrolach policji
wideo 2/4
Mariusz Kamiński o kontrolach policji

W środę Wojskowa Akademia Techniczna przekazała, że u studentki uczelni potwierdzono zakażenie koronawirusem. Akademik, w którym przebywała, jest zamknięty od niedzieli. 

W komunikacie przedstawiciele uczelni dodają, że studentka obecnie przebywa w szpitalu. Jej stan jest dobry. 

Studentka skarżyła się na grypopodobne objawy

W niedzielę WAT zamknęła jeden z akademików, ponieważ u jednej z zakwaterowanych w nim studentek zaszło podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Rzeczniczka WAT Ewa Jankiewicz informowała, że studentka, mając objawy grypopodobne, zadzwoniła do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i został z nią przeprowadzony wywiad telefoniczny.

Jak zaznaczała Jankiewicz, z wywiadu wynikało, że studentka nie miała kontaktów z osobą zakażoną. Wykluczony został także jej pobyt za granicą. Mimo to – jak podała WAT w środę – potwierdzono u niej COVID-19.

Kwarantanna w akademiku

Kwarantanną objęto 357 podchorążych oraz czterech żołnierzy. W związku z potwierdzeniem zakażenia, izolację tych osób przedłużono do 5 kwietnia.

"Zgodnie z zaleceniami Wojskowego Inspektoratu Sanitarnego podchorążowie przebywają w swoich pokojach i nie mogą ich opuszczać do odwołania. Przestrzegane są wszystkie zalecane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami. Uczelnia zabezpiecza podchorążym wszelkie rzeczy niezbędne do normalnego funkcjonowania i kształcenia zdalnego oraz materiały pozwalające na wypełnienie czasu wolnego" – poinformowała uczelnia.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Stan epidemii w Polsce

Od 20 marca na terenie Polski obowiązuje stanu epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał, że zostaną zaostrzone kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrosła z pięciu do 30 tysięcy złotych.

Z kolei od 15 marca obowiązują restrykcje w związku z przemieszczaniem się po kraju.

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: